Mówcy

Dr inż. Marek Litwin, ITS POLSKA

Prezes Zarządu i współzałożyciel Stowarzyszenia Inteligentne Systemy Transportowe „ITS Polska” oraz laboratorium SmartCity Lab, w którym pełni funkcję dyrektora

Dr inż. Tomasz Balcerzak, Wykładowca, Uczelnia Łazarskiego

Tomasz Balcerzak, dr inż. pilot, wykładowca Uczelni Łazarskiego, prezes Wademekum i Aerospace Technology, ekspert Europejskiej Agencji Wykonawczej ds. Badań Naukowych (REA), ekspert Europejskiej Agencji Globalnych Systemów Nawigacji Satelitarnej. Bogate doświadczenie w branży lotniczej oraz w zarządzaniu projektami. Kilkakrotnie prezes, członek zarządu lub dyrektor operacyjny linii lotniczych, założyciel i współzałożyciel kilku firm. Autor i współautor ponad 50 publikacji. Specjalizuje się w transporcie, logistyce, lotnictwie i kosmonautyce.

Mgr inż. Bogusław Bernad, Inżynier Ruchu, Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Chorzowie

Kierownik Działu Inżynierii Ruchu w MZUiM Chorzów, specjalista ds. bezpieczeństwa ruchu drogowego, 30-letnie doświadczenie zawodowe w zakresie inżynierii ruchu, nadzór nad wdrożeniem Systemu ITS w Chorzowie.

Mgr Dawid Brudny, Wiceprezes Zarządu, APM PRO sp. z o.o.

Mgr Dawid Brudny – Studia ukończył w 2008 r. na Wydziale Finansów i Ubezpieczeń, kierunek Finanse, Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Aktywnie zaangażowany w działania spółki APM PRO w Bielsku – Białej od 2007 roku. Od 2015 r. Członek Zarządu, a od 2022 r. Wiceprezes Zarządu. Uczestniczył w wielu projektach związanych z realizacją Inteligentnych Systemów Transportowych na drogach szybkiego ruchu. Współpracuje z ośrodkami naukowym w zakresie tworzenia innowacyjnych rozwiązań telematyki transportu. Brał udział w projektach badawczo–rozwojowymi realizowanych przez spółkę, których rezultatem są prototypy urządzeń wchodzących w
skład ITS. Jest autorem oraz współautorem opracowań naukowych związanych z nowoczesnymi systemami telematyki transportu publikowanymi w specjalistycznych czasopismach m.in.: Archives of
Transport, Paragraf na drodze, Transport Problems, Logistyka.

Mgr inż. Patrycja Czerwińska-Pawłowska, Projektant, ZUP ELSTOP Sp. z o.o.

Projektant w specjalności inżynieryjnej drogowej bez ograniczeń. Absolwentka Politechniki Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki w Krakowie, gdzie ukończyła Wydział Inżynierii Lądowej i Inżynierii Środowiska. Swoje doświadczenie zdobywała w renomowanych biurach projektowych w Krakowie i Łodzi. Od ponad 10 lat związana jest z firmą ELSTOP, gdzie z powodzeniem realizuje i nadzoruje projekty z zakresu infrastruktury drogowej i inżynierii ruchu, odpowiadając za cały proces – od fazy projektowej aż po wykonanie.

Mgr inż. Justyna Dębosz, Kierownik kontraktu/Audytor

Absolwentka Politechniki Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki, Wydziału Inżynierii Lądowej. Wiedzę i doświadczenie pogłębiała pracując w biurze projektowym w Krakowie oraz w Urzędzie Miasta Kraków w Wydziale Miejskiego Inżyniera Ruchu. W firmie Elstop odpowiada za projekty z zakresu inżynierii ruchu, kładąc szczególny nacisk na bezpieczeństwo ruchu drogowego jako certyfikowany Audytor BRD. Czynnie bierze udział w realizacji inwestycji związanych z wciąż rozwijającą się działalnością firmy.

Mgr inż. Cezary Dołęga

Założyciel i współwłaściciel spółki Neurosoft. Magister inżynier elektronik, absolwent Politechniki Wrocławskiej. W latach 1990–1999 pracownik naukowy na Wydziale Elektroniki, w Instytucie Cybernetyki Technicznej Politechniki Wrocławskiej. Od początku istnienia firmy pełni funkcję Wiceprezesa Zarządu oraz Dyrektora ds. Badań i Rozwoju, odpowiedzialnego za rozwój technologii i produktów, w szczególności linii produktowej „NeuroCar”, czyli rozwiązań w zakresie Inteligentnych Systemów Transportowych oraz SmartCity.

Dr inż. Bartosz Dziugiel, Pracownik naukowy, Sieć Badawcza Łukasiewicz

Pracownik naukowy w Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Lotnictwa, z 16-letnim doświadczeniem w badaniach w obszarze transportu lotniczego. Koordynator europejskiego projektu ASSURED-UAM Acceptance Safety and Sustainability Recommendations for Efficient Deployment of UAM.

Marcin Dżoga, Wiceprezes Zarządu Integrated Solutions

Odpowiada za działalność Integrated Solutions na rzecz sektora publicznego na szczeblu centralnym i lokalnym. Nadzoruje sprzedaż do takich obszarów jak e-zdrowie, edukacja, smart city, innowacja, jednostki samorządu terytorialnego oraz branża kosmiczna.

Mgr Tomasz Goljaszewski, Public Business Team Manager, Hikvision Poland Sp. z o.o.

Absolwent Politechniki Łódzkiej. Ukończone kierunki automatyka i
metrologia oraz organizacja i zarządzanie. Ponad dwudziestoletnie
doświadczenie w branży monitoringu wizyjnego. Autor wielu
artykułów branżowych. Od 2019 roku Business Development
Manager w obszarze Traffic/ITS w Hikvision Poland. Od 2022 roku
dyrektor rozwoju biznesu w sektorze inwestycji publicznych i
rządowych, w tym inwestycji drogowych i ITS. Obecnie, również w
Hikvision Poland, szef zespołu zajmującego się ogólnie biznesem
publicznym w Polsce.

Mgr Paweł Gora, Prezes, Fundacja Quantum AI

Prezes Fundacji Quantum AI wspierającej edukację, badania i współpracę w obszarze nowych technologii (m.in. ITS, AI i informatyki kwantowej). Matematyk i informatyk, autor programu Traffic Simulation Framework, lider grupy badawczej TensorCell.

Paweł Engel, Zastępca Dyrektora, Departament Analiz Transportowych

Od 15 lat związany z finansowaniem rozwoju transportu. W latach 2008 – 2015 w GDDKiA, od 2015 roku w CUPT. Współautor koncepcji Zintegrowanego Modelu Ruchu dla Polski, współtwórca i Przewodniczący Transportowego Obserwatorium Badawczego przy CUPT.


Dr inż., Ewa Kamińska, Instytut Badawczy Dróg i Mostów

Ewa Kamińska jest absolwentką Wydziału Ochrony Środowiska Politechniki Lubelskiej o specjalności ochrona powierzchni ziemi i utylizacja odpadów. Na Politechnice Poznańskiej uzyskała tytuł doktora nauk technicznych w dziedzinie inżynieria lądowa, geodezja i transport. Pracownik naukowy Instytutu Badawczego Dróg i Mostów. Autor publikacji z zakresu recyklingu, gospodarki o obiegu zamkniętym w transporcie, a także z obszaru pojazdów autonomicznych. Członek Polskiego Towarzystwa Naukowego Silników Spalinowych oraz Stowarzyszenia Forum Recyklingu Samochodów. Współzałożyciel i sekretarz (2009-2015) Polskiego Stowarzyszenia Naukowego Recyklingu.

Daniel Leńczowski, Dyrektor sprzedaży w Swarco

Od 15 lat związany z finansowaniem rozwoju transportu. W latach 2008 – 2015 w GDDKiA, od 2015 roku w CUPT. Współautor koncepcji Zintegrowanego Modelu Ruchu dla Polski, współtwórca i Przewodniczący Transportowego Obserwatorium Badawczego przy CUPT.

Krzysztof Łakota, Kierownik, Dział Sterowania Ruchem, Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie

Absolwent Politechniki Rzeszowskiej Wydziału Elektrotechniki i Informatyki w specjalności automatyka i metrologia. Od 20 lat związany z Miejskim Zarządem Dróg w Rzeszowie. Odpowiedzialny za realizację w 2015 r. projektu pn. „Budowa systemu integrującego transport publiczny miasta Rzeszowa i okolic” w zakresie budowy Systemu Obszarowego Sterowania Ruchem Drogowym oraz kolejnych rozwijających obecny system. Autor licznych artykułów z zakresu sterowania ruchem oraz bezpieczeństwa ruch drogowego.

Dr Agnieszka Łukasiewicz, Adiunkt, Instytut Badawczy Dróg i Mostów

Jest absolwentem Akademii Leona Koźmińskiego. Pracuje w Instytucie Badawczym Dróg i Mostów na stanowisku adiunkta. Jej zainteresowania naukowo-badawcze to holistyczne podejście do mobilności z użyciem różnych środków transportu, przy zachowaniu zrównoważonego rozwoju, mobilność w miastach, interesariusze w projektach transportowych, autonomizacja pojazdów. Brała udział w wielu projektach badawczych, zarówno na poziomie polskim, jak i międzynarodowym (w tym w Programach Ramowych 6 i 7, Horyzoncie 2020, Horyzoncie Europa, Akcjach COST). Obecnie jest kierownikiem merytorycznym dwóch projektów realizowanych w ramach Horizon Europe w części wykonywanej przez stronę polską: FuTuRe – Świadczenie innowacyjnych usług kolejowych w celu rewitalizacji linii podmiejskich i regionalnych usług kolejowych (WP6), Rail4Cities – Nowa koncepcja dworca kolejowego, dla zielonych i integrujących społecznie inteligentnych miast.

Mgr Adrian Mazur, Dyrektor Departamentu Strategii Transportu, Ministerstwo Infrastruktury

W ministerstwie ds. transportu od 2009 r., koordynuje
wdrażanie Dyrektywy ITS oraz sieci TEN-T w Polsce.
Współautor Strategii Zrównoważonego Rozwoju Transportu
do 2030 r.

Kierownik projektów AV-PL-ROAD oraz DARTS (ze strony
Uprawnionego).

Koordynator współpracy z siecią transportowych instytutów
badawczych Poltrin.

Posiada bogate doświadczenie w zakresie strategii i polityk
rozwoju, negocjacji międzynarodowych, zrównoważonej
mobilności i cyfryzacji transportu oraz zarządzania projektami.
Posiada tytuł MBA.

Dr hab. Stanisław Mazur, prof. UEK

dr hab. Stanisław Mazur, prof. UEK – Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, Kierownik Katedry Polityk Publicznych. Specjalista w zakresie: analizy polityk publicznych, zarządzania publicznego, organizacyjnego i systemowego uczenia się.   

Mgr inż. Wojciech Miechowicz, Główny Specjalista, Zarząd Transportu Miejskiego w Poznaniu

W latach 2001-2009 pracował jako analityk rynku transportowego w
Polskiej Izbie Gospodarczej Transportu Samochodowego i Spedycji.
Od 2009 r. w Zarządzie Transportu Miejskiego w Poznaniu,
zajmował się m.in. integracją transportu, obecnie analityk danych.
W 2021 r. rozpoczął studia doktoranckie na Politechnice
Poznańskiej.

Profesor zwyczajny, dr hab. inż. Andrzej Czyżewski, Wydział Elektroniki Telekomunikacji i Informatyki, Politechnika Gdańska

Od 2002 roku profesor zwyczajny Politechniki Gdańskiej. Autor ponad 600 artykułów naukowych i ponad 30 patentów. Kierował ponad 30 krajowymi projektami badawczo-rozwojowymi i siedmioma projektami europejskimi. Od ponad 20 lat członek IEEE.

dr hab. inż. Jacek Oskarbski, Profesor Politechniki Gdańskiej

Profesor Politechniki Gdańskiej (Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska). Kierownik Laboratorium Systemów Transportowych. Kierownik i wykonawca w wielu krajowych i międzynarodowych projektach badawczych. Autor ponad 100 publikacji naukowych.

Mgr inż. Władysław Tadeusz Skonecki

Praca zawodowa w drogach krajowych WZDP od 1967, dalej GDDKiA O Lublin do 2000 roku, przeszedłem na rentę a w 2005 na emeryturę z tytułu pracy w warunkach szkodliwych. Kariera drogi zawodowej: od technik stażysta do główny specjalista d/s tele i radiokomunikacji, automatyki, informatyki, energetyki, inżynierii ruchu drogowego. W latach 2015-2017 pracowałem na budowie Portu Lotniczego Olsztyn Mazury w Szymanach, jako Główny Specjalista ds. systemów radiokomunikacyjnych. Zaprojektowałem oraz nadzorowałem budowę sieci radiowych: lotniczą, naziemną operacyjną służb, telefonii komórkowej. Opracowałem programy szkolenia i przeszkoliłem pracowników służb: com i nav.

Prace projektowe w latach 1986–2014 w zakresie radiokomunikacji, inżynierii ruchu, elektryki, automatyki maszyn drogowych, inżynieria ruch drogowego umowę zlecenie o dzieło: budowy sieci radiokomunikacji ruchomej lądowej dla różnych potrzeb, między innymi: drogownictwa, budownictwa, ochrony mienia, transportu, sportu, portu morskiego, administracji państwowej.

Obecnie zajmuję się zagadnieniami modelowania ruchu drogowego oraz radiokomunikacji i telematyki drogowej zastosowania w C-ITS, dla potrzeb samorządów,

Dr inż. Andrzej Sroczyński, Konsultant, Politechnika Gdańska

Absolwent SDW PG, współautor 8 artykułów naukowych i 8 patentów. Współlaureat Nagrody Badawczej Siemensa, Godła Promocyjnego Teraz Polska, Nagrody PARP/NCBR „Polski Produkt Przyszłości” i złotego medalu na XVI Międzynarodowych Targach Wynalazków i Innowacji INTARG 2023.

Dr hab. inż. Ryszard Sroka, Prof. AGH w Krakowie

Ryszard Sroka jest profesorem w Katedrze Metrologii i Elektroniki AGH, członkiem Society of WIM oraz IEEE. Jest autorem 9 książek i ok. 160 artykułów naukowych. Obszar jego zainteresowań obejmuje pomiary parametrów ruchu drogowego (np. WIM) oraz fuzję danych w pomiarach. Był wykonawcą 7 oraz kierownikiem 5 projektów badawczych finansowanych przez MNiSzW.

Patryk Zakrzewski, Kierownik Zespołu ds. Systemów Transportowych, Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie

Autor projektów: Inteligentny System Starowania Ruchem Regionu Podhalańskiego (Lider ITS 2012), System Zarządzania Drogami Województwa Małopolskiego, Zintegrowany System Sterowania Ruchem w Małopolsce, Małopolska Karta Aglomeracyjna (MKA). Produkt Owner aplikacji iMKA. Pasjonat nowych technologii i wykorzystania ich w zarządzaniu. Absolwent Wydziału Zarządzania.

dr hab. inż., prof. Tomasz Kamiński, Instytut Badawczy Dróg i Mostów

Doktor habilitowany w dziedzinie inżynieria lądowa, geodezja i
transport. Absolwent studiów MBA w Akademii Leona Koźmińskiego
w Warszawie. Pracownik naukowy Instytutu Badawczego Dróg i
Mostów. Przewodniczący Rady Programowej Stowarzyszenia ITS
Polska. Członek Polskiego Stowarzyszenia Telematyki Transportu i
Polskiego Towarzystwa Naukowego Silników Spalinowych. Członek
Założyciel stowarzyszenia EKOMOBILNOŚĆ. Kierownik i uczestnik
kilkudziesięciu krajowych i międzynarodowych projektów
badawczych. Autor ponad 250 publikacji naukowych i
popularyzatorskich. Autor i współautor monografii i podręczników z
dziedziny transportu. Wykładowca akademicki. Pasjonat
modelarstwa lotniczego.

Alicja Strzemieczna, Sales Director, Central Eastern Europe,
Advantech Europe

Alicja, jako Dyrektor ds. Sprzedaży w sektorze Industrial IoT w Advantech Europe, od 14 lat zajmuje się rozwojem firmy w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Kształtując strategiczne kierunki w sektorach Smart City i Smart Manufacturing oraz posiadając 25-letnie doświadczenie w branży przemysłowej, kieruje się wizją uczynienia Advantech najbardziej rozpoznawalnym i zaufanym dostawcą w sektorze Industrial IoT w Europie.

Michał Łęcki

Pomysłodawca i główny autor raportu Elmark Automatyka „Cyberbezpieczeństwo sektora OT. Wyścig, który nigdy się nie kończy”. Prelegent czołowych konferencji związanych z bezpieczeństwem przemysłowym.Prywatnie miłośnik gier, głównie sandboxowych produkcji AAA.

Mgr inż. Tomasz Konior, software engineer, APM PRO sp. z o.o.

Tomasz Konior ukończył studia magisterskie na kierunku automatyka i
robotyka oraz studia inżynierskie na kierunku elektrotechnika. Obecnie jest doktorantem w Szkole Doktorskiej Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Jest zatrudniony w APM PRO sp. z o.o., gdzie prowadzi prace badawczo-rozwojowe związane z wykorzystaniem uczenia maszynowego i sztucznych sieci neuronowych do przetwarzania i analizy sygnałów w systemach inżynierii ruchu drogowego.

Dr Adam Piotr Zając, koordynator dostępności architektonicznej w Zarządzie Dróg Miejskich w Warszawie.

dr Adam Piotr Zając – doktor nauk społecznych, koordynator dostępności architektonicznej w Zarządzie Dróg Miejskich w Warszawie. Z tematem dostępności związany od ponad 10 lat. Specjalizuje się w opiniowaniu dokumentacji projektowej i programowaniem działań na rzecz poprawy dostępności architektonicznej.

Dr Katarzyna Marczuk, CEO, Aleet

Założycielka spółki Aleet, w projekcie pełni rolę CEO oraz głównego naukowca z dziedziny optymalizacji transportu. Doktor Inżynierii Transportu (National University of Singapore, Massachusetts Institute of Technology)–Design and analysis of an autonomous mobility on demand system – 13 lat doświadczenia na stanowiskach w branży transportowej i badawczej (naukowiec, kierownik badawczy, techniczny manager). Współtwórczyni startupu NuTonomy który opracował pierwszą na świecie technologię pojazdu autonomicznego i został przejęty przez Delphi Automotive (później Aptiv) oraz w kolejnej fazie przez Hyundai. Technologia ta stanowi podwaliny rozwoju i koncepcji projektu Aleet, który jest rozszerzeniem technologii pojazdów autonomicznych. W ramach Aleet Katarzyna zajmuje się także rozwojem technologii precyzyjnego nawigowania osób niewidomych w środowisku miejskim.

Marcin Mazur, Dyrektor Zarządzający, ZIR-Systemy Sterowania Ruchem

Absolwent Wydziału Transportu Politechniki Śląskiej, doświadczenie jako inżynier ruchu zdobywał między innymi w Norwegii, Nigerii, Kolumbii, Boliwii, Argentynie i Peru. Od 2016 roku Dyrektor
Zarządzający spółką ZIR-Systemy Sterowania Ruchem, kierownik projektu ITS Gliwice, odpowiedzialny za dostawy sterowników dla ITS Chorzów, Wałbrzych i Katowice, wprowadził na polski rynek
rozwiązania parkingowe firmy Urbiotica. Od 2021 roku wiceprezes spółki ZIR ELDRO, od roku 2023 członek zarządu Eldro Serwis.

Prywatnie kochający mąż i ojciec, pasjonat gór i klasycznej motoryzacji…

Rick Maus, Starszy Manager Produktu Autoscope, Image Sensing Systems, Inc.

Rick Maus jest starszym menedżerem produktu Autoscope w Image Sensing Systems. Ma ponad 30-letnie doświadczenie w technologii, w tym 25 lat pracy z technologiami wideo i danymi, 20 lat pracy z czujnikami i 10 lat w branży ITS. Uzyskał tytuł licencjata w dziedzinie zarządzania informacją i technologią na Uniwersytecie Concordia i posiada certyfikaty PMP i ACSPO. Rick lubi pracować w branży ITS, ponieważ wierzy, że jego produkty pomagają ludziom spędzać mniej czasu w korkach i bezpiecznie dotrzeć do domu.

Ewa Raczyńska-Buława, Starszy Specjalista ds. Dostępności Przewozów i Współpracy Międzynarodowej, „Łódzka Kolej Aglomeracyjna” sp. z o.o.

Specjalistka ds. dostępności, strategii i rozwoju transportu regionalnego i miejskiego. W Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej od 10 lat zajmuje się kształtowaniem dostępności usług przewoźnika nagrodzonego licznymi nagrodami, między innymi Lidera Dostępności czy Zero Project. Autorka polityki dostępności, regulacji i standardów, prowadzi szkolenia i audytuje z zakresu dostępności. Jest koordynatorką ds. dostępności. Autorka wielu publikacji z zakresu transportu publicznego i dostępności.

Zbigniew Swoczyna, Customer Solution Architect, Integrated Solutions

Posiada kilkunastoletnie doświadczenie na rynku IT, które zdobywał m.in. w Sun Microsystems, Oracle i Asseco. Brał udział w wielu projektach z domeny Złożonych Systemów Informatycznych. Obecnie jest Architektem Rozwiązań w Integrated Solutions.

Paweł Szymański, Dyrektor Departamentu Bezzałogowych Statków Powietrznych (LBSP), Urząd Lotnictwa Cywilnego

Absolwent Akademii Obrony Narodowej, od osiemnastu lat związany z Urzędem Lotnictwa Cywilnego. Od 2012 r odpowiedzialny za obszar Bezzałogowych Statków Powietrznych. Od 2017 roku Dyrektor Departamentu Bezzałogowych Statków Powietrznych w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego.

Główne obszary odpowiedzialności to integracja Bezzałogowych Statków Powietrznych z cywilną przestrzenią powietrzną, legislacja, współpraca z instytucjami krajowymi i międzynarodowymi w zakresie BSP.

Monika Wasilewska

Pracownik naukowo-dydaktyczny Politechniki Wrocławskiej, współpracuje z Politechniką Gdańską oraz firmą Neurosoft. W obszarze jej zainteresowań znajdują się sieci neuronowe, systemy HS-WIM i SCPR. Pasjonatka wspinaczki i tańca.

Mgr Maciej Włodarczyk, Kierownik Ośrodka Bezzałogowych Statków Powietrznych, Polska Agencja Żeglugi Powietrznej

Maciej Włodarczyk – Kierownik Ośrodka Bezzałogowych Statków
Powietrznych Polska Agencja Żeglugi Powietrznej. Od ponad 10 lat
zaangażowany jest ze strony Agencji zarówno w część operacyjną jak
również badawczo rozwojową związaną z dronami.

Dr inż. Ewa Wolniewicz-Warska, właścicielka ITB Consulting

Ewa Wolniewicz-Warska jest absolwentką Wydziału Elektrycznego Politechniki Warszawskiej o specjalności automatyzacja procesów technologicznych. Także na Politechnice Warszawskiej uzyskała tytuł doktora nauk technicznych. Pracowała w instytucie naukowo-badawczym, następnie w Departamencie Informatyki Ministerstwa Finansów. Od 1999 roku związana z firmami z obszaru ICT oraz ITS. Uczestnik dyskusji i autor publikacji o inteligentnych systemach transportowych, a także o zamówieniach publicznych w informatyce. Członek Rady Programowej Stowarzyszenia ITS Polska, ekspert ds. inteligentnych systemów transportowych i elektromobilności Związku Powiatów Polskich (ZPP) oraz Business Center Club (BCC).

Mgr Barbara Wójtowicz

Wykształcenie wyższe
Matematyk
Pasjonuję się zastosowaniami Excela do analizy dużych zbiorów danych, z wykorzystaniem tabel przestawnych, obliczeń tablicowych, wykresów, itp.

Ponadto konwertuję przy użyciu odpowiednio dobranych programów hafciarskich, zdjęcia, obrazy, pejzaże do formatu umożliwiającego odczytywanie wzoru haftu z ekranu komputera lub smartfonu.

Płk dr hab. inż. Mariusz Michał ZIEJA, prof. ITWL

Jego dorobek naukowy stanowi ogółem ponad 150 publikacji naukowych. 58 publikacji naukowych jest indeksowanych w bazie danych Web of Science (Scopus – 100 publikacji). Liczba cytowań moich publikacji wg bazy Web of Science wynosi 186 (Scopus – 348 cytowań). Indeks Hirscha według bazy Web of Science wynosi 8 (wg. Scopus – h index = 10). Jest współautorem 23 prac w monografiach w języku angielskim i 17 prac w monografiach w języku polskim. Był członkiem komitetu organizacyjnego i aktywnie uczestniczył w organizacji siedmiu Konferencji Bezpieczeństwa i Niezawodności KONBiN oraz Konferencji Naukowej pt. „Automatyzacja Dowodzenia”. Ponadto, brał czynny udział w organizacji konferencji „European Safety and Reliability Conference – ESREL 2014” pełniąc obowiązki: Technical Programme Commitee Member oraz Methodology Area Coordinator. Na międzynarodowych i krajowych konferencjach naukowych wygłosił łącznie 73 referaty. Od 2017 roku jestem zastępcą redaktora naczelnego kwartalnika „Journal of KONBiN”.

ORGANIZATOR

SPONSOR DIAMENTOWY

SPONSOR ZŁOTY

Sponsor Srebrny

PARTNERZY

PATRONATY MEDIALNE

CHCESZ WZIĄĆ UDZIAŁ
W 16 EDYCJI POLSKIEGO KONGRESU ITS?

Rejestracja