Dr inż. Marek Litwin, ITS POLSKA
Prezes Zarządu i współzałożyciel Stowarzyszenia Inteligentne Systemy Transportowe „ITS Polska” oraz laboratorium SmartCity Lab, w którym pełni funkcję dyrektora
Dr inż. Tomasz Balcerzak, Wykładowca, Uczelnia Łazarskiego
Tomasz Balcerzak, dr inż. pilot, wykładowca Uczelni Łazarskiego, prezes Wademekum i Aerospace Technology, ekspert Europejskiej Agencji Wykonawczej ds. Badań Naukowych (REA), ekspert Europejskiej Agencji Globalnych Systemów Nawigacji Satelitarnej. Bogate doświadczenie w branży lotniczej oraz w zarządzaniu projektami. Kilkakrotnie prezes, członek zarządu lub dyrektor operacyjny linii lotniczych, założyciel i współzałożyciel kilku firm. Autor i współautor ponad 50 publikacji. Specjalizuje się w transporcie, logistyce, lotnictwie i kosmonautyce.
Mgr inż. Bogusław Bernad, Inżynier Ruchu, Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Chorzowie
Kierownik Działu Inżynierii Ruchu w MZUiM Chorzów, specjalista ds. bezpieczeństwa ruchu drogowego, 30-letnie doświadczenie zawodowe w zakresie inżynierii ruchu, nadzór nad wdrożeniem Systemu ITS w Chorzowie.
Mgr Dawid Brudny, Wiceprezes Zarządu, APM PRO sp. z o.o.
Mgr Dawid Brudny – Studia ukończył w 2008 r. na Wydziale Finansów i Ubezpieczeń, kierunek Finanse, Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Aktywnie zaangażowany w działania spółki APM PRO w Bielsku – Białej od 2007 roku. Od 2015 r. Członek Zarządu, a od 2022 r. Wiceprezes Zarządu. Uczestniczył w wielu projektach związanych z realizacją Inteligentnych Systemów Transportowych na drogach szybkiego ruchu. Współpracuje z ośrodkami naukowym w zakresie tworzenia innowacyjnych rozwiązań telematyki transportu. Brał udział w projektach badawczo–rozwojowymi realizowanych przez spółkę, których rezultatem są prototypy urządzeń wchodzących w
skład ITS. Jest autorem oraz współautorem opracowań naukowych związanych z nowoczesnymi systemami telematyki transportu publikowanymi w specjalistycznych czasopismach m.in.: Archives of
Transport, Paragraf na drodze, Transport Problems, Logistyka.
Mgr inż. Patrycja Czerwińska-Pawłowska, Projektant, ZUP ELSTOP Sp. z o.o.
Projektant w specjalności inżynieryjnej drogowej bez ograniczeń. Absolwentka Politechniki Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki w Krakowie, gdzie ukończyła Wydział Inżynierii Lądowej i Inżynierii Środowiska. Swoje doświadczenie zdobywała w renomowanych biurach projektowych w Krakowie i Łodzi. Od ponad 10 lat związana jest z firmą ELSTOP, gdzie z powodzeniem realizuje i nadzoruje projekty z zakresu infrastruktury drogowej i inżynierii ruchu, odpowiadając za cały proces – od fazy projektowej aż po wykonanie.
Mgr inż. Justyna Dębosz, Kierownik kontraktu/Audytor
Absolwentka Politechniki Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki, Wydziału Inżynierii Lądowej. Wiedzę i doświadczenie pogłębiała pracując w biurze projektowym w Krakowie oraz w Urzędzie Miasta Kraków w Wydziale Miejskiego Inżyniera Ruchu. W firmie Elstop odpowiada za projekty z zakresu inżynierii ruchu, kładąc szczególny nacisk na bezpieczeństwo ruchu drogowego jako certyfikowany Audytor BRD. Czynnie bierze udział w realizacji inwestycji związanych z wciąż rozwijającą się działalnością firmy.
Mgr inż. Cezary Dołęga
Założyciel i współwłaściciel spółki Neurosoft. Magister inżynier elektronik, absolwent Politechniki Wrocławskiej. W latach 1990–1999 pracownik naukowy na Wydziale Elektroniki, w Instytucie Cybernetyki Technicznej Politechniki Wrocławskiej. Od początku istnienia firmy pełni funkcję Wiceprezesa Zarządu oraz Dyrektora ds. Badań i Rozwoju, odpowiedzialnego za rozwój technologii i produktów, w szczególności linii produktowej „NeuroCar”, czyli rozwiązań w zakresie Inteligentnych Systemów Transportowych oraz SmartCity.
Dr inż. Bartosz Dziugiel, Pracownik naukowy, Sieć Badawcza Łukasiewicz
Pracownik naukowy w Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Lotnictwa, z 16-letnim doświadczeniem w badaniach w obszarze transportu lotniczego. Koordynator europejskiego projektu ASSURED-UAM Acceptance Safety and Sustainability Recommendations for Efficient Deployment of UAM.
Marcin Dżoga, Wiceprezes Zarządu Integrated Solutions
Odpowiada za działalność Integrated Solutions na rzecz sektora publicznego na szczeblu centralnym i lokalnym. Nadzoruje sprzedaż do takich obszarów jak e-zdrowie, edukacja, smart city, innowacja, jednostki samorządu terytorialnego oraz branża kosmiczna.
Mgr Tomasz Goljaszewski, Public Business Team Manager, Hikvision Poland Sp. z o.o.
Absolwent Politechniki Łódzkiej. Ukończone kierunki automatyka i
metrologia oraz organizacja i zarządzanie. Ponad dwudziestoletnie
doświadczenie w branży monitoringu wizyjnego. Autor wielu
artykułów branżowych. Od 2019 roku Business Development
Manager w obszarze Traffic/ITS w Hikvision Poland. Od 2022 roku
dyrektor rozwoju biznesu w sektorze inwestycji publicznych i
rządowych, w tym inwestycji drogowych i ITS. Obecnie, również w
Hikvision Poland, szef zespołu zajmującego się ogólnie biznesem
publicznym w Polsce.
Mgr Paweł Gora, Prezes, Fundacja Quantum AI
Prezes Fundacji Quantum AI wspierającej edukację, badania i współpracę w obszarze nowych technologii (m.in. ITS, AI i informatyki kwantowej). Matematyk i informatyk, autor programu Traffic Simulation Framework, lider grupy badawczej TensorCell.
Paweł Engel, Zastępca Dyrektora, Departament Analiz Transportowych
Od 15 lat związany z finansowaniem rozwoju transportu. W latach 2008 – 2015 w GDDKiA, od 2015 roku w CUPT. Współautor koncepcji Zintegrowanego Modelu Ruchu dla Polski, współtwórca i Przewodniczący Transportowego Obserwatorium Badawczego przy CUPT.
Dr inż., Ewa Kamińska, Instytut Badawczy Dróg i Mostów
Ewa Kamińska jest absolwentką Wydziału Ochrony Środowiska Politechniki Lubelskiej o specjalności ochrona powierzchni ziemi i utylizacja odpadów. Na Politechnice Poznańskiej uzyskała tytuł doktora nauk technicznych w dziedzinie inżynieria lądowa, geodezja i transport. Pracownik naukowy Instytutu Badawczego Dróg i Mostów. Autor publikacji z zakresu recyklingu, gospodarki o obiegu zamkniętym w transporcie, a także z obszaru pojazdów autonomicznych. Członek Polskiego Towarzystwa Naukowego Silników Spalinowych oraz Stowarzyszenia Forum Recyklingu Samochodów. Współzałożyciel i sekretarz (2009-2015) Polskiego Stowarzyszenia Naukowego Recyklingu.
Daniel Leńczowski, Dyrektor sprzedaży w Swarco
Od 15 lat związany z finansowaniem rozwoju transportu. W latach 2008 – 2015 w GDDKiA, od 2015 roku w CUPT. Współautor koncepcji Zintegrowanego Modelu Ruchu dla Polski, współtwórca i Przewodniczący Transportowego Obserwatorium Badawczego przy CUPT.
Krzysztof Łakota, Kierownik, Dział Sterowania Ruchem, Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie
Absolwent Politechniki Rzeszowskiej Wydziału Elektrotechniki i Informatyki w specjalności automatyka i metrologia. Od 20 lat związany z Miejskim Zarządem Dróg w Rzeszowie. Odpowiedzialny za realizację w 2015 r. projektu pn. „Budowa systemu integrującego transport publiczny miasta Rzeszowa i okolic” w zakresie budowy Systemu Obszarowego Sterowania Ruchem Drogowym oraz kolejnych rozwijających obecny system. Autor licznych artykułów z zakresu sterowania ruchem oraz bezpieczeństwa ruch drogowego.
Dr Agnieszka Łukasiewicz, Adiunkt, Instytut Badawczy Dróg i Mostów
Jest absolwentem Akademii Leona Koźmińskiego. Pracuje w Instytucie Badawczym Dróg i Mostów na stanowisku adiunkta. Jej zainteresowania naukowo-badawcze to holistyczne podejście do mobilności z użyciem różnych środków transportu, przy zachowaniu zrównoważonego rozwoju, mobilność w miastach, interesariusze w projektach transportowych, autonomizacja pojazdów. Brała udział w wielu projektach badawczych, zarówno na poziomie polskim, jak i międzynarodowym (w tym w Programach Ramowych 6 i 7, Horyzoncie 2020, Horyzoncie Europa, Akcjach COST). Obecnie jest kierownikiem merytorycznym dwóch projektów realizowanych w ramach Horizon Europe w części wykonywanej przez stronę polską: FuTuRe – Świadczenie innowacyjnych usług kolejowych w celu rewitalizacji linii podmiejskich i regionalnych usług kolejowych (WP6), Rail4Cities – Nowa koncepcja dworca kolejowego, dla zielonych i integrujących społecznie inteligentnych miast.
Mgr Adrian Mazur, Dyrektor Departamentu Strategii Transportu, Ministerstwo Infrastruktury
W ministerstwie ds. transportu od 2009 r., koordynuje
wdrażanie Dyrektywy ITS oraz sieci TEN-T w Polsce.
Współautor Strategii Zrównoważonego Rozwoju Transportu
do 2030 r.
Kierownik projektów AV-PL-ROAD oraz DARTS (ze strony
Uprawnionego).
Koordynator współpracy z siecią transportowych instytutów
badawczych Poltrin.
Posiada bogate doświadczenie w zakresie strategii i polityk
rozwoju, negocjacji międzynarodowych, zrównoważonej
mobilności i cyfryzacji transportu oraz zarządzania projektami.
Posiada tytuł MBA.
Dr hab. Stanisław Mazur, prof. UEK
dr hab. Stanisław Mazur, prof. UEK – Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, Kierownik Katedry Polityk Publicznych. Specjalista w zakresie: analizy polityk publicznych, zarządzania publicznego, organizacyjnego i systemowego uczenia się.
Mgr inż. Wojciech Miechowicz, Główny Specjalista, Zarząd Transportu Miejskiego w Poznaniu
W latach 2001-2009 pracował jako analityk rynku transportowego w
Polskiej Izbie Gospodarczej Transportu Samochodowego i Spedycji.
Od 2009 r. w Zarządzie Transportu Miejskiego w Poznaniu,
zajmował się m.in. integracją transportu, obecnie analityk danych.
W 2021 r. rozpoczął studia doktoranckie na Politechnice
Poznańskiej.
Profesor zwyczajny, dr hab. inż. Andrzej Czyżewski, Wydział Elektroniki Telekomunikacji i Informatyki, Politechnika Gdańska
Od 2002 roku profesor zwyczajny Politechniki Gdańskiej. Autor ponad 600 artykułów naukowych i ponad 30 patentów. Kierował ponad 30 krajowymi projektami badawczo-rozwojowymi i siedmioma projektami europejskimi. Od ponad 20 lat członek IEEE.
dr hab. inż. Jacek Oskarbski, Profesor Politechniki Gdańskiej
Profesor Politechniki Gdańskiej (Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska). Kierownik Laboratorium Systemów Transportowych. Kierownik i wykonawca w wielu krajowych i międzynarodowych projektach badawczych. Autor ponad 100 publikacji naukowych.
Mgr inż. Władysław Tadeusz Skonecki
Praca zawodowa w drogach krajowych WZDP od 1967, dalej GDDKiA O Lublin do 2000 roku, przeszedłem na rentę a w 2005 na emeryturę z tytułu pracy w warunkach szkodliwych. Kariera drogi zawodowej: od technik stażysta do główny specjalista d/s tele i radiokomunikacji, automatyki, informatyki, energetyki, inżynierii ruchu drogowego. W latach 2015-2017 pracowałem na budowie Portu Lotniczego Olsztyn Mazury w Szymanach, jako Główny Specjalista ds. systemów radiokomunikacyjnych. Zaprojektowałem oraz nadzorowałem budowę sieci radiowych: lotniczą, naziemną operacyjną służb, telefonii komórkowej. Opracowałem programy szkolenia i przeszkoliłem pracowników służb: com i nav.
Prace projektowe w latach 1986–2014 w zakresie radiokomunikacji, inżynierii ruchu, elektryki, automatyki maszyn drogowych, inżynieria ruch drogowego umowę zlecenie o dzieło: budowy sieci radiokomunikacji ruchomej lądowej dla różnych potrzeb, między innymi: drogownictwa, budownictwa, ochrony mienia, transportu, sportu, portu morskiego, administracji państwowej.
Obecnie zajmuję się zagadnieniami modelowania ruchu drogowego oraz radiokomunikacji i telematyki drogowej zastosowania w C-ITS, dla potrzeb samorządów,
Dr inż. Andrzej Sroczyński, Konsultant, Politechnika Gdańska
Absolwent SDW PG, współautor 8 artykułów naukowych i 8 patentów. Współlaureat Nagrody Badawczej Siemensa, Godła Promocyjnego Teraz Polska, Nagrody PARP/NCBR „Polski Produkt Przyszłości” i złotego medalu na XVI Międzynarodowych Targach Wynalazków i Innowacji INTARG 2023.
Dr hab. inż. Ryszard Sroka, Prof. AGH w Krakowie
Ryszard Sroka jest profesorem w Katedrze Metrologii i Elektroniki AGH, członkiem Society of WIM oraz IEEE. Jest autorem 9 książek i ok. 160 artykułów naukowych. Obszar jego zainteresowań obejmuje pomiary parametrów ruchu drogowego (np. WIM) oraz fuzję danych w pomiarach. Był wykonawcą 7 oraz kierownikiem 5 projektów badawczych finansowanych przez MNiSzW.
Patryk Zakrzewski, Kierownik Zespołu ds. Systemów Transportowych, Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie
Autor projektów: Inteligentny System Starowania Ruchem Regionu Podhalańskiego (Lider ITS 2012), System Zarządzania Drogami Województwa Małopolskiego, Zintegrowany System Sterowania Ruchem w Małopolsce, Małopolska Karta Aglomeracyjna (MKA). Produkt Owner aplikacji iMKA. Pasjonat nowych technologii i wykorzystania ich w zarządzaniu. Absolwent Wydziału Zarządzania.
dr hab. inż., prof. Tomasz Kamiński, Instytut Badawczy Dróg i Mostów
Doktor habilitowany w dziedzinie inżynieria lądowa, geodezja i
transport. Absolwent studiów MBA w Akademii Leona Koźmińskiego
w Warszawie. Pracownik naukowy Instytutu Badawczego Dróg i
Mostów. Przewodniczący Rady Programowej Stowarzyszenia ITS
Polska. Członek Polskiego Stowarzyszenia Telematyki Transportu i
Polskiego Towarzystwa Naukowego Silników Spalinowych. Członek
Założyciel stowarzyszenia EKOMOBILNOŚĆ. Kierownik i uczestnik
kilkudziesięciu krajowych i międzynarodowych projektów
badawczych. Autor ponad 250 publikacji naukowych i
popularyzatorskich. Autor i współautor monografii i podręczników z
dziedziny transportu. Wykładowca akademicki. Pasjonat
modelarstwa lotniczego.
Alicja Strzemieczna, Sales Director, Central Eastern Europe,
Advantech Europe
Alicja, jako Dyrektor ds. Sprzedaży w sektorze Industrial IoT w Advantech Europe, od 14 lat zajmuje się rozwojem firmy w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Kształtując strategiczne kierunki w sektorach Smart City i Smart Manufacturing oraz posiadając 25-letnie doświadczenie w branży przemysłowej, kieruje się wizją uczynienia Advantech najbardziej rozpoznawalnym i zaufanym dostawcą w sektorze Industrial IoT w Europie.
Michał Łęcki
Pomysłodawca i główny autor raportu Elmark Automatyka „Cyberbezpieczeństwo sektora OT. Wyścig, który nigdy się nie kończy”. Prelegent czołowych konferencji związanych z bezpieczeństwem przemysłowym.Prywatnie miłośnik gier, głównie sandboxowych produkcji AAA.
Mgr inż. Tomasz Konior, software engineer, APM PRO sp. z o.o.
Tomasz Konior ukończył studia magisterskie na kierunku automatyka i
robotyka oraz studia inżynierskie na kierunku elektrotechnika. Obecnie jest doktorantem w Szkole Doktorskiej Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Jest zatrudniony w APM PRO sp. z o.o., gdzie prowadzi prace badawczo-rozwojowe związane z wykorzystaniem uczenia maszynowego i sztucznych sieci neuronowych do przetwarzania i analizy sygnałów w systemach inżynierii ruchu drogowego.
Dr Adam Piotr Zając, koordynator dostępności architektonicznej w Zarządzie Dróg Miejskich w Warszawie.
dr Adam Piotr Zając – doktor nauk społecznych, koordynator dostępności architektonicznej w Zarządzie Dróg Miejskich w Warszawie. Z tematem dostępności związany od ponad 10 lat. Specjalizuje się w opiniowaniu dokumentacji projektowej i programowaniem działań na rzecz poprawy dostępności architektonicznej.
Dr Katarzyna Marczuk, CEO, Aleet
Założycielka spółki Aleet, w projekcie pełni rolę CEO oraz głównego naukowca z dziedziny optymalizacji transportu. Doktor Inżynierii Transportu (National University of Singapore, Massachusetts Institute of Technology)–Design and analysis of an autonomous mobility on demand system – 13 lat doświadczenia na stanowiskach w branży transportowej i badawczej (naukowiec, kierownik badawczy, techniczny manager). Współtwórczyni startupu NuTonomy który opracował pierwszą na świecie technologię pojazdu autonomicznego i został przejęty przez Delphi Automotive (później Aptiv) oraz w kolejnej fazie przez Hyundai. Technologia ta stanowi podwaliny rozwoju i koncepcji projektu Aleet, który jest rozszerzeniem technologii pojazdów autonomicznych. W ramach Aleet Katarzyna zajmuje się także rozwojem technologii precyzyjnego nawigowania osób niewidomych w środowisku miejskim.
Marcin Mazur, Dyrektor Zarządzający, ZIR-Systemy Sterowania Ruchem
Absolwent Wydziału Transportu Politechniki Śląskiej, doświadczenie jako inżynier ruchu zdobywał między innymi w Norwegii, Nigerii, Kolumbii, Boliwii, Argentynie i Peru. Od 2016 roku Dyrektor
Zarządzający spółką ZIR-Systemy Sterowania Ruchem, kierownik projektu ITS Gliwice, odpowiedzialny za dostawy sterowników dla ITS Chorzów, Wałbrzych i Katowice, wprowadził na polski rynek
rozwiązania parkingowe firmy Urbiotica. Od 2021 roku wiceprezes spółki ZIR ELDRO, od roku 2023 członek zarządu Eldro Serwis.
Prywatnie kochający mąż i ojciec, pasjonat gór i klasycznej motoryzacji…
Rick Maus, Starszy Manager Produktu Autoscope, Image Sensing Systems, Inc.
Rick Maus jest starszym menedżerem produktu Autoscope w Image Sensing Systems. Ma ponad 30-letnie doświadczenie w technologii, w tym 25 lat pracy z technologiami wideo i danymi, 20 lat pracy z czujnikami i 10 lat w branży ITS. Uzyskał tytuł licencjata w dziedzinie zarządzania informacją i technologią na Uniwersytecie Concordia i posiada certyfikaty PMP i ACSPO. Rick lubi pracować w branży ITS, ponieważ wierzy, że jego produkty pomagają ludziom spędzać mniej czasu w korkach i bezpiecznie dotrzeć do domu.
Ewa Raczyńska-Buława, Starszy Specjalista ds. Dostępności Przewozów i Współpracy Międzynarodowej, „Łódzka Kolej Aglomeracyjna” sp. z o.o.
Specjalistka ds. dostępności, strategii i rozwoju transportu regionalnego i miejskiego. W Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej od 10 lat zajmuje się kształtowaniem dostępności usług przewoźnika nagrodzonego licznymi nagrodami, między innymi Lidera Dostępności czy Zero Project. Autorka polityki dostępności, regulacji i standardów, prowadzi szkolenia i audytuje z zakresu dostępności. Jest koordynatorką ds. dostępności. Autorka wielu publikacji z zakresu transportu publicznego i dostępności.
Zbigniew Swoczyna, Customer Solution Architect, Integrated Solutions
Posiada kilkunastoletnie doświadczenie na rynku IT, które zdobywał m.in. w Sun Microsystems, Oracle i Asseco. Brał udział w wielu projektach z domeny Złożonych Systemów Informatycznych. Obecnie jest Architektem Rozwiązań w Integrated Solutions.
Paweł Szymański, Dyrektor Departamentu Bezzałogowych Statków Powietrznych (LBSP), Urząd Lotnictwa Cywilnego
Absolwent Akademii Obrony Narodowej, od osiemnastu lat związany z Urzędem Lotnictwa Cywilnego. Od 2012 r odpowiedzialny za obszar Bezzałogowych Statków Powietrznych. Od 2017 roku Dyrektor Departamentu Bezzałogowych Statków Powietrznych w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego.
Główne obszary odpowiedzialności to integracja Bezzałogowych Statków Powietrznych z cywilną przestrzenią powietrzną, legislacja, współpraca z instytucjami krajowymi i międzynarodowymi w zakresie BSP.
Monika Wasilewska
Pracownik naukowo-dydaktyczny Politechniki Wrocławskiej, współpracuje z Politechniką Gdańską oraz firmą Neurosoft. W obszarze jej zainteresowań znajdują się sieci neuronowe, systemy HS-WIM i SCPR. Pasjonatka wspinaczki i tańca.
Mgr Maciej Włodarczyk, Kierownik Ośrodka Bezzałogowych Statków Powietrznych, Polska Agencja Żeglugi Powietrznej
Maciej Włodarczyk – Kierownik Ośrodka Bezzałogowych Statków
Powietrznych Polska Agencja Żeglugi Powietrznej. Od ponad 10 lat
zaangażowany jest ze strony Agencji zarówno w część operacyjną jak
również badawczo rozwojową związaną z dronami.
Dr inż. Ewa Wolniewicz-Warska, właścicielka ITB Consulting
Ewa Wolniewicz-Warska jest absolwentką Wydziału Elektrycznego Politechniki Warszawskiej o specjalności automatyzacja procesów technologicznych. Także na Politechnice Warszawskiej uzyskała tytuł doktora nauk technicznych. Pracowała w instytucie naukowo-badawczym, następnie w Departamencie Informatyki Ministerstwa Finansów. Od 1999 roku związana z firmami z obszaru ICT oraz ITS. Uczestnik dyskusji i autor publikacji o inteligentnych systemach transportowych, a także o zamówieniach publicznych w informatyce. Członek Rady Programowej Stowarzyszenia ITS Polska, ekspert ds. inteligentnych systemów transportowych i elektromobilności Związku Powiatów Polskich (ZPP) oraz Business Center Club (BCC).
Mgr Barbara Wójtowicz
Wykształcenie wyższe
Matematyk
Pasjonuję się zastosowaniami Excela do analizy dużych zbiorów danych, z wykorzystaniem tabel przestawnych, obliczeń tablicowych, wykresów, itp.
Ponadto konwertuję przy użyciu odpowiednio dobranych programów hafciarskich, zdjęcia, obrazy, pejzaże do formatu umożliwiającego odczytywanie wzoru haftu z ekranu komputera lub smartfonu.
Płk dr hab. inż. Mariusz Michał ZIEJA, prof. ITWL
Jego dorobek naukowy stanowi ogółem ponad 150 publikacji naukowych. 58 publikacji naukowych jest indeksowanych w bazie danych Web of Science (Scopus – 100 publikacji). Liczba cytowań moich publikacji wg bazy Web of Science wynosi 186 (Scopus – 348 cytowań). Indeks Hirscha według bazy Web of Science wynosi 8 (wg. Scopus – h index = 10). Jest współautorem 23 prac w monografiach w języku angielskim i 17 prac w monografiach w języku polskim. Był członkiem komitetu organizacyjnego i aktywnie uczestniczył w organizacji siedmiu Konferencji Bezpieczeństwa i Niezawodności KONBiN oraz Konferencji Naukowej pt. „Automatyzacja Dowodzenia”. Ponadto, brał czynny udział w organizacji konferencji „European Safety and Reliability Conference – ESREL 2014” pełniąc obowiązki: Technical Programme Commitee Member oraz Methodology Area Coordinator. Na międzynarodowych i krajowych konferencjach naukowych wygłosił łącznie 73 referaty. Od 2017 roku jestem zastępcą redaktora naczelnego kwartalnika „Journal of KONBiN”.