Patronaty (2013)

Sponsor Diamentowy

Kapsch

kapsch_130 Kapsch Telematic Services należy do austriackiej grupy Kapsch AG. Specjalizuje się w budowie i eksploatacji inteligentnych systemów transportowych, systemów poboru opłat i systemów kontroli ruchu miejskiego. W Polsce KTS rozpoczął działalność wygranym w 2010 r. przetargiem na budowę i obsługę elektronicznego systemu poboru opłat. viaTOLL ruszył w lipcu br., w zaledwie 8 miesięcy od podpisania kontraktu. Było to możliwe dzięki doświadczeniom zebranym w 41 krajach, m.in. w Czechach i Austrii.

www: kapsch.net

QUMAK

Qumak_RGBQumak to polska spółka giełdowa, projektująca, realizująca i serwisująca innowacyjne rozwiązania dla biznesu. Kompetencje informatyczne łączymy z bogatym doświadczeniem technologiczno-infrastrukturalnym. Wiedza eksperckiej kadry i partnerstwo ze światowymi liderami technologicznymi sprawiają, że dysponujemy unikalnym na polskim rynku potencjałem. Odbiorcami naszej spółki są przedsiębiorstwa działające m.in. w sektorach telekomunikacyjnym, bankowo-finansowym, energetycznym oraz instytucje i urzędy administracji publicznej.
Firma zatrudnia specjalistów z najwyższymi kwalifikacjami, legitymujących się kompetencjami dotyczącymi wybranych obszarów rynku nowych technologii. Współpracujemy z szerokim gronem specjalistów i naukowców aby stale udoskonalać oferowane przez siebie rozwiązania.

Systemy ITS realizujemy kompleksowo, biorąc na siebie wykonawstwo wszystkich etapów procesu inwestycyjnego, w tym wdrożenie, uruchomienie oraz integrację. Podejmując realizację tak zaawansowanych systemów, angażujemy wiele obszarów kompetencyjnych firmy, obejmujących: rozległe sieci komputerowe, centra przetwarzania danych, technologie inteligentnego budynku, integrację podsystemów pochodzących od różnych producentów, zdalne monitorowania całej infrastruktury ITS, serwis świadczony w trybie 24h/7 dni w tygodniu. Wykonujemy analizy potrzeb klienta oraz projekty koncepcyjne, budowlane, wykonawcze. Mamy własne projektowe zespoły kompetencyjne w dziedzinie inżynierii ruchu i robót budowlano-montażowych w pasie drogi. Samodzielnie wykonujemy wielobranżowe projekty budowlane, niezbędne w realizacji dużych systemów ITS, powstających obecnie w Polsce.

www: qumak.pl

Sponsor Złoty

Neurosoft

neurosoftSpółka Neurosoft powstała w listopadzie 1992 r. i zatrudnia obecnie ponad 50 pracowników.

Znakiem rozpoznawczym firmy są technologie oparte na sztucznych sieciach neuronowych. Dzięki silnemu zespołowi R&D z powodzeniem wprowadza na rynek systemy oparte na nowoczesnych technologiach sieci neuronowych.

Innowacyjność Neurosoftu wynika z działania na pograniczu nauki i biznesu. Celem Neurosoftu w zakresie rozwiązań teleinformatycznych jest wspieranie bezpieczeństwa ruchu drogowego i systemów ITS.

Neurosoft posiada wyjątkową technologię w zakresie identyfikacji pojazdów w ruchu – ANPR/MMR oraz integracji drogowych urządzeń pomiarowych, a także transmisji danych, skutecznie dostarczając systemy dla największych użytkowników w kraju i za granicą

www: neurosoft.pl

ProVent

proventProvent Polska Sp. z o.o. koncentruje swoją działalność na projektach budowy i zarządzania Inteligentnymi Systemami Transportowymi (ITS). Spółka ma już cenne doświadczenia w ramach ko-operacji z firmą Kapsch, z którą była i jest zaangażowana w projekcie ViaTOLL. Oferta spółki skupia się na średnich i małych miastach, ponieważ tam widzi duży potencjał do zdobycia znacznej części rynku (do 50% dla miast poniżej 100 tys. mieszkańców). Wielkość rynku ITS, na którym koncentruje się spółka jest szacowana na 1,4 mld PLN – w ciągu najbliższych kilku lat Provent planuje pozyskać kontrakty o wartości kilkuset milionów złotych i zdobyć ok. 30 % rynku. Ten cel jest możliwy do osiągnięcia dzięki nowatorskiemu podejściu do potrzeb klientów (zapewnienie finansowania inwestycji jako alternatywy dla długotrwałego i objętego licznymi wymaganiami procesu aplikowania o środki z UE), a także dzięki nawiązanej współpracy z wiodącymi firmami, które dostarczają najwyższej jakości rozwiązania ITS. Aby zaoferować najlepsze rozwiązania, Provent nawiązał partnerską współpracę z wiodącymi firmami ITS – które mają duże doświadczenie w wdrażaniu systemów ITS w skali mikro i makro. Provent, na podstawie takich planów, pozyskał już kluczowe wsparcie poważnych funduszy inwestycyjnych i banków, które pozwolą firmie być gotową do sprawnego finansowania nawet największej wielkości projektów ITS w Polsce.

www: proventpolska.pl

Sponsor Srebrny

APM Konior Piwowarczyk Konior Sp. z o.o.   

APM_logo_130Przedsiębiorstwo APM Konior Piwowarczyk Konior Sp. z o.o. jest ekspertem w zakresie integracji systemów zarządzania ruchem i UBRD. Kompleksowe projekty realizowane przez spółkę obejmują audyt, przygotowanie koncepcji, wdrożenie proponowanych rozwiązań oraz porealizacyjne wsparcie techniczne.
APM dostosowuje własne rozwiązania informatyczne do indywidualnych potrzeb klientów.
APM zaopatruje rynek drogowy w urządzenia i rozwiązania systemowe z zakresu oznakowania i bezpieczeństwa ruchu drogowego.

www: apm.pl

AB-Micro

ABMICRO kolor grub11Firma AB-MICRO już ponad 29 lat specjalizuje się w dostarczaniu kompleksowych rozwiązań automatyki przemysłowej. Nasza oferta obejmuje wiodące na rynku polskim produkty i systemy: m.in. przemysłową linię aktywnego sprzętu sieciowego i konwerterów światłowodowych HIRSCHMANN, wielkoformatową wizualizację – ściany graficzne, głównie dla potrzeb dyspozytorni i centrum zarządzania oraz ściany diodowe LED BARCO, oprogramowanie CAE/CAD do projektowania układów automatyki, schematów elektrycznych i pneumatyki EPLAN, osprzęt elektrotechniczny GE Power Controls, system bezprzewodowego monitoringu temperatury w rozdzielniach elektrycznych IntelliSAW, moduły redukujące zużycie energii elektrycznej w instalacjach oświetleniowych GRADILUX, oprogramowanie przemysłowe HMI/SCADA firmy PROGEA, sterowniki PLC GE Intelligent Platforms i Siemens.

Posiadamy biura na terenie Polski oraz sieć wielu firm partnerskich.
Zapewniamy wsparcie techniczne, konsultacje projektowe, szkolenia i serwis. Nasza grupa inżynierów aplikacyjnych posiada praktyczne doświadczenie z licznych wdrożeń oferowanych systemów.

AB-MICRO stosuje Certyfikowanym Systemem Zarządzania Jakością zgodny z normą ISO 9001:2008.

Jako generalny Dystrybutor BARCO oferujemy:

  • ściany graficzne DLP o modułowej konstrukcji, o przekątnych 50”, 60, 67, 70”, 80” i 100”, w tym najnowsze z podświetleniem diodami LED
  • Wielkoformatowe ściany diodowe LED
  • Projektory DLP o dużej i bardzo dużej jasności
  • Wizualizacja 3D dla potrzeb wirtualnej rzeczywistości

Jako autoryzowany Dystrybutor firmy Hirschmann oferujemy:

  • Przemysłowe konwertery światłowodowe ProfiBus, Modbus, Genius, RS232, RS485
  • Swobodnie konfigurowane przemysłowe przełączniki Ethernet: OpenRAIL o zwartej lub modułowej konstrukcji
  • Ruggedyzowane przełączniki MACH1000 i RSR – do stacji energetycznych
  • Przełączniki RSP o zerowym czasie rekonfiguracji połączeń nadmiarowych
  • Przemysłowe przełączniki szkieletowe MACH4000 i inne aktywne urządzenia sieciowe w wersji przemysłowej

www: abmicro.pl

CE-Traffic    

CE_TrafiicCE-Traffic, a.s. dostarcza aktualne i wiarygodne informacje o prędkościach, czasach przejazdu, opóźnieniach oraz innych utrudnieniach na drogach w Polsce, Czechach i Słowacji. Nasze usługi skierowane są głównie do producentów nawigacji osobistych, aplikacji mobilnych, portali Internetowych, mediów oraz organizacji rządowych. Do naszych klientów należą globalni liderzy rynku nawigacji personalnej oraz Internetu.

Firma CE-Traffic, a.s. została utworzona w 2008 roku w Czechach. Aktualnie firma posiada swoje biura w Pradze oraz w Warszawie.

www: ce-traffic.pl

Navi Expert

NaviExpert-logo-width-218Spółkę NaviExpert utworzyli w połowie 2005 r. wieloletni pracownicy naukowi Instytutu Informatyki Politechniki Poznańskiej. Firma opracowała i wprowadziła na rynek pierwszy polski system nawigacji GPS działający na większości nowoczesnych telefonów komórkowych.

NaviExpert oferuje wszystkie funkcje standardowej nawigacji oraz szereg możliwości dostępnych wyłącznie on-line. Dzięki technologii Community Traffic pozwala na omijanie korków. Skuteczność tej funkcji była wielokrotnie potwierdzana przez media organizujące niezależne testy nawigacji, m.in. Motor, Auto Moto czy Antyradio. W ramach swojej aplikacji NaviExpert wprowadził także ostrzeżenia CB, które przenoszą funkcjonalność powszechnie używanego CB radia do aplikacji mobilnej. Dzięki ostrzeżeniom kierowcy mają możliwość zgłaszania i odbierania od innych członków społeczności NaviExpert informacji m.in. o fotoradarach, wypadkach czy kontrolach drogowych.

Spółka współpracuje ze wszystkimi operatorami polskiej telefonii komórkowej, którzy preinstalują aplikację NaviExpert w wybranych, sprzedawanych przez siebie telefonach komórkowych. Na koniec Q2 2012 r. przekroczona została liczba 1,6 mln użytkowników. Spółka jest m.in. finalistą konkursu „Red Herring Europe 100” 2012.

www: naviexpert.pl

SHH

logoSHHSHH zajmuje się przetwarzaniem, opracowywaniem danych przestrzennych oraz rozwojem oprogramowania GIS w oparciu o światowe standardy technologiczne. Firma realizuje projekty informatyczne na rynkach polskim i europejskim od 1996 roku. SHH posiada potencjał merytoryczny, technologiczny i wdrożeniowy do realizacji złożonych projektów w zakresie GIS.

Najważniejsze obszary działalności firmy:

– budowa systemów informacji przestrzennej i technicznej,
– budowa baz i hurtowni danych przestrzennych,
– zasilanie systemów informatycznych w dane,
– rozwój dedykowanego oprogramowania,
– wspomaganie zarządzania,
– dostarczanie rozwiązań sprzętowych w ramach realizowanych projektów,
– wszechstronne doradztwo i szkolenia.

SHH dodaje wymiar przestrzenny do każdej informacji zarządczej w obszarach:

– infrastruktury transportu (drogi, koleje i lotniska),
– przemysłu (zakłady i kopalnie),
– administracji centralnej i samorządowej,
– branż sieciowych (gazownictwo, elektroenergetyka, ciepłownictwo, wodociągi i kanalizacja, telekomunikacja),
– biur projektowych i geodezyjnych.

www: shh.pl

Sprint

sprint_130Sprint jest integratorem nowoczesnych systemów informatycznych, telekomunikacyjnych oraz inteligentnych systemów transportowych.

Łączy dzisiejsze potrzeby klientów z wizją innowacyjnego przedsiębiorstwa przyszłości oraz z rosnącymi możliwościami technologicznymi. Wśród wielu innowacyjnych projektów prowadzonych przez firmę prym wiedzie VIZAN – system do wizualizacji zdarzeń.

Firma posiada ofertę w zakresie ITS – Inteligentnych Systemów dla Transportu, w tym m.in. systemy do zarządzania ruchem w miastach, na autostradach i w tunelach, do zarządzania transportem publicznym, informacji pasażerskiej, nadzoru wykroczeń w ruchu drogowym, ważenia dynamicznego czy też systemy służące informacji parkingowej. Sprint buduje nowoczesne systemy monitoringu wizyjnego ulic największych miast w Polsce, a niedawno firma otworzyła w Olsztynie pierwsze w Polsce północno-wschodniej i jednocześnie jedno z najnowocześniejszych w kraju centrum przechowywania i przetwarzania danych – Sprint Data Center. Sprint specjalizuje się także w budowie systemów łączności/transmisji danych.

www: sprint.pl

Trapeze

trapeze_logo_cmyk_130Firma Trapeze jest globalnym dostawcą innowacyjnych rozwiązań dla transportu miejskiego. Obecna na rynkach całego świata, w ścisłej współpracy z klientami tworzy, rozwija i integruje systemy planowania, automatycznego lokalizowania i sterowania pojazdów, oferując im nowoczesne komputery pokładowe i systemy informacji pasażerskiej dostosowane do ich potrzeb. Setki rządowych i prywatnych podmiotów na całym świecie (takich jak Londyn-GB, Zurich-CH, Krakow-PL, Johannesburg-RPA, Stuttgart-DE) korzystają z oferty Trapeze, aby podnosić jakość i bezpieczeństwo świadczonych usług, ich efektywność dla stale zwiększającej się ilości pasażerów, przy coraz mniejszych kosztach własnych.

www: trapezegroup.com

Trax elektronik

TRAX_130

 

Podstawowy zakres działalności firmy to:
– produkcja i obsługa urządzeń elektronicznych, elektrotechnicznych,
– produkcja i obsługa oprogramowania komputerowego i mikroprocesorowego,
– produkcja i obsługa systemów sterowania i zarządzania ruchem drogowym, osłony przeciwpowodziowej oraz przeciwpożarowej,
– naprawa i konserwacja sprzętu elektronicznego oraz aparatury pomiarowej.

TRAX elektronik jest obecnie producentem:
– automatycznych stacji pomiarowych,
– drogowych stacji pogodowych ASPG,
– automatycznych stacji hydrologicznych i meteorologicznych,
– czujników pomiarowych,
– znaków i tablic informacyjnych o zmiennej treści,
– systemów kamerowych,
– systemów video detekcji z identyfikacją tablic rejestracyjnych,
– systemów łączności GPRS,
– systemów sterowania i zarządzania ruchem drogowym

Prowadzi:
– instalacje systemów pomiarowych w terenie, – obsługę systemu transmisji danych ze stacji pomiarowych do odbiorcy za pomocą łączności pakietowej GPRS i Internetu, – obsługę gwarancyjną i pogwarancyjną.

www: traxelektronik.pl

Sponsor Konkursu Lider ITS – Fundator Nagrody

HP

hpHewlett-Packard tworzy nowe rozwiązania technologiczne, które mają znaczący wpływ na życie ludzi, biznes i społeczeństwo. Jako największe na świecie przedsiębiorstwo z branży zaawansowanych technologii, HP dostarcza szerokie portfolio produktów, obejmujące drukarki, komputery osobiste, oprogramowanie, usługi i infrastrukturę informatyczną.

www: hp.com

Sponsor Smyczy i Identyfikatorów

PKP Informatyka

pkp_informatykaPKP Informatyka jest największym w Polsce dostawcą usług IT dedykowanych firmom działającym na rynku transportowo-logistycznym.

Naszym celem jest dostarczanie innowacyjnych, zindywidualizowanych rozwiązań informatycznych. Projekty realizujemy w oparciu o rzetelną analizę potrzeb naszych Klientów z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii. Specjalizujemy się w projektowaniu i budowie zaawansowanych systemów informatycznych. Świadczymy także usługi w zakresie ich modyfikowania i eksploatacji.

Posiadamy długoletnie doświadczenie, wiedzę i kompetencje zdobyte podczas współpracy ze światowymi liderami branży informatycznej. Stale podnosimy kompetencje i doskonalimy umiejętności naszych pracowników. Inwestujemy w najnowocześniejsze technologie IT.

W swoim portfolio posiadamy systemy wspierające sprzedaż, dystrybucję informacji pasażerskiej, obsługę przewozów, zarządzanie infrastrukturą oraz zarządzanie przedsiębiorstwem.

www: pkp-informatyka.pl

Partner Merytoryczny

PSTT

pstt_pl_min

www: pstt.eu

Patronat

Ministerstwo Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej

logomtbigmodartura

www: transport.gov.pl

Patronat Przewodniczącego Sejmowej Komisji ds. Infrastruktury

 

 

 

 

patronat_komisja_inf_duzy

www: sejm.gov.pl

GDDKiA

gddkia_nowe

www: gddkia.gov.pl

Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy

aktualne_logo_prezydenta_wawy_130

www: um.warszawa.pl

ERTICO

ertico_pl_min

www: ertico.com

Metropolia Silesia

silesia

Metropolia „Silesia” to największy ośrodek miejski w kraju. Dwa miliony ludzi z 14 największych miast Śląska i Zagłębia zamieszkują blisko 1 200 km² . Jest to także drugie co do wielkości centrum naukowe w Polsce i najlepsze miejsce do inwestycji. Metropolia Silesia to skarbnica potencjału, jaki zawarty jest w ludziach, najcenniejszym składniku tego wielkomiejskiego organizmu.

Metropolia jest otwarta na świat. Świetnie skomunikowana, gdyż przecinają się tu główne szlaki komunikacyjne i działa Międzynarodowy Port Lotniczy „Katowice”, przyciąga polskich i zagranicznych turystów oraz inwestorów swoją atrakcyjnością i korzystnymi warunkami ekonomicznymi.

Metropolia Silesia tętni pełnią inwestycji. To miejsce warte zainteresowania inwestorów. Dlaczego? Działa tu blisko 200 tys. firm i przedsiębiorstw, które razem wytwarzają 8,7% PKB kraju. 60% spośród nich stanowi sektor usługowy. Dzięki dobremu zapleczu biznesowemu, wykwalifikowanej kadrze pracowniczej, atrakcyjnym terenom inwestycyjnym, Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, Międzynarodowym Targom Katowickim i Expo Silesia, Metropolia jest jednym z najlepszych miejsc do inwestowania w Polsce.

Działają tu liczne organizacje otoczenia biznesu, a wśród nich izby, towarzystwa, związki gospodarcze czy ośrodki wspierania przedsiębiorczości. Metropolia jest wyjątkowo atrakcyjnym rynkiem pracy z jedną z najniższych stóp bezrobocia. Ponad 66% ludności znajduje się w wieku produkcyjnym. Wysoki poziom gospodarczy sprawia, że istniejący tu potencjał inwestycyjny, widać w pełni.

Metropolia „Silesia” jest także jednym z najlepiej skomunikowanych regionów. Codziennie środkami komunikacji miejskiej porusza się ponad 1,2 mln ludzi. Gęsta sieć dróg łączy Metropolię z Krakowem, Wrocławiem, Warszawą i całą Europą. Z nowoczesnego Międzynarodowego Portu Lotniczego „Katowice”, które jest silną konkurencją dla portów lotniczych w Krakowie i Warszawie, rocznie korzystają 2 miliony pasażerów.

www: gzm.org.pl

Patronat Konwentu Dyrektorów Zarządu Dróg Wojewódzkich

patronat_zdw_duzy

www: zdw.krakow.pl

UMP – Fundacja Unia Metropolii Polskich

ump

www: metropolie.pl

Patronat Medialny

Dziennik Gazeta Prawna

DGP-1_logo_nowe

www: gazetaprawna.pl

Przegląd ITS

przeglad_min

Wydawany przez Stowarzyszenie ITS POLSKA portal, w całości poświęconym zagadnieniom Inteligentnych Systemów Transportowych. W ubiegłej dekadzie Przegląd był dostępny w wersji drukowanej – pilotażowy numer ukazał się w listopadzie 2007, zaś od 2008 do 2010 r. miesięcznik ukazywał się regularnie. Od 2011 r. Przegląd ITS jest dostępny w Internecie, na jesieni została zmieniona jego szata graficzna.

Celem „Przeglądu ITS” jest popularyzacja zastosowań zaawansowanych technologii inteligentnych systemów transportowych. Staramy się przedstawiać na jego łamach wszystko, co najważniejsze na krajowym rynku ITS. „Przegląd ITS” pragnie przekonać decydentów i opinię publiczną do inwestycji w rozwiązania z tej dziedziny. Choć są to najczęściej materiały związane z inżynierią, to nawet najbardziej skomplikowane zagadnienia przedstawiamy w sposób jasny i przystępny, tak aby wzbudzić zainteresowanie Czytelników i zachęcić ich do lektury.

www: przeglad-its.pl

ATST

logo_ATST

www: pstt.eu

Drogi

winieta drogi 10 2011

www: media-prof.pl

EI

logoEI

www: euroinfrastructure.eu

Inżynieria Ruchu Drogowego

IR_winieta_150

Inżynieria ruchu drogowego jest obecnie jedną z najprężniej rozwijających się dziedzin wiedzy, a dzięki jej znajomości i umiejętnemu stosowaniu możliwe są efektywne wykorzystanie istniejącej sieci drogowej, a także poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego. W wyniku badań prowadzonych w Polsce, jak i za granicą, z każdym rokiem odnotowuje się nowe obszary aktualizacji i zmian w obrębie inżynierii ruchu. Nowa wiedza rozproszona jest w wielu publikacjach o rożnym charakterze – począwszy od rozporządzeń ministerialnych, poprzez wytyczne resortowe, do materiałów konferencyjnych. Nowe wiadomości wynikające z badań naukowych, aby mogły być racjonalnie wdrażane, wymagają właściwej interpretacji. „Inżynieria Ruchu Drogowego” stawia sobie więc za cel porządkowanie i systematyzowanie wiedzy rozproszonej do tej pory fragmentarycznie w wielu publikacjach.

www: inzynieriaruchu.elamed.pl

Magazyn Autostrady

autostrady_logo-150

Miesięcznik jest poświęcony projektowaniu, budowie i utrzymaniu dróg i autostrad oraz zarządzaniu nimi, a także technologiom, materiałom i urządzeniom stosowanym w nowoczesnym drogownictwie. Piszemy o inwestycjach drogowych, ich aspektach gospodarczych, prawnych, administracyjnych i ekonomicznych. Zamieszczamy informacje i nowości z kraju i ze świata oraz bogato ilustrowane relacje z targów, konferencji i placów budowy. Poruszamy tematy związane z inżynierią i bezpieczeństwem ruchu, oznakowaniem i oświetleniem dróg oraz ochroną środowiska. Jest to doskonała platforma mediowa dla firm, które dostarczają materiały, komponenty i technologie dla branży drogowo-mostowej. W ciągu ostatnich lat nawiązaliśmy współprace z ponad 500 firmami i wieloma wiodącymi w kraju uczelniami technicznymi, a także znaczącymi instytucjami w sektorze budowy i utrzymania dróg.

www: autostrady.elamed.pl

Polskie Drogi

PD nowe logo_2012

„Polskie Drogi” to branżowy miesięcznik drogowy adresowany m.in. do zarządców dróg, projektantów i wykonawców infrastruktury drogowej, a także innych osób związanych z drogownictwem. Na jego łamach publikowane są informacje o nowych przepisach, planach inwestycyjnych, technologiach robót drogowych i mostowych, bezpieczeństwie ruchu drogowego oraz o bieżących problemach, z którymi borykają się drogowcy. Na łamach „Polskich Dróg” zamieszczamy również informacje o ciekawych projektach dotyczących infrastruktury drogowej oraz zarządzania drogami, komentarze ekspertów oraz relacje z wydarzeń i spotkań przedstawicieli branży.

www: polskiedrogi.com.pl

Rynek Infrastruktury

logoS_ready

www: rynekinfrastruktury.pl

Rynek Kolejowy

rk_max

Rynek Kolejowy – to największy miesięcznik poświęcony tematyce kolejowej w Polsce wydawany od roku 2002. Ma dobrze ugruntowaną pozycję w sektorze kolejowym. Ogromną popularnością cieszy się również portal:

www: rynek-kolejowy.pl

Portal drogowy edroga.pl

edroga

edroga.pl jest portalem przeznaczonym dla drogowców. Przekazujemy najważniejsze informacje drogowe, relacjonujemy wydarzenia branżowe, publikujemy artykuły naukowe i popularno-naukowe.

Na naszych stronach znajdują się najważniejsze informacje dotyczące poszczególnych dziedzin drogownictwa: od projektowania i wykonawstwa dróg oraz obiektów mostowych, poprzez zagadnienia inżynierii ruchu i brd, po przepisy prawne, rozporządzenia i wytyczne, a zwłaszcza komentarze do nich.

Nasza podstawowa zasada brzmi: Zamiast krytyki – dobre praktyki!

Opisujemy, relacjonujemy, przekazujemy: newsy, artykuły, relacje, felietony, wywiady, filmy, fotografie, komentarze.

www: edroga.pl

RadioTech.pl

Logo_RadioTech_male

RadioTech.pl to pierwszy i jedyny polski portal o branży profesjonalnej łączności radiowej. Dostarcza najnowsze informacje z branży TETRA, DMR, dPMR, LTE dla służb i wielu innych dziedzin łączności radiowej dla specjalistów. Portal RadioTech.pl śledzi też przetargi na nowoczesne środki łączności dla służb i sektora komercyjnego. Celem portalu jest prezentacja najnowszych rozwiązań łączności radiowej, wymiana poglądów i doświadczeń.

www: radiotech.pl

Partner Organizacyjny

OpenSky

opensky_min

Firma OpenSky Systems and Services Sp. z o.o. jest firmą konsultingową oferującą usługi w zakresie:

    planowania i projektowania systemów transportu:
    – drogowego
    – kolejowego
    – lotniczego
    – intermodalnego
    – komunikacji publicznej
    planowania, projektowania i integracji systemów ITS
    studiów lokalizacyjnych i studiów wykonalności
    budownictwa i inwestycji
    ochrony środowiska
    wydawnictw, szkoleń i konferencji
    systemów informatycznych
    menadżerskiej obsługi projektów
    kompleksowego przygotowania dokumentów aplikacyjnych dotyczących pozyskania funduszy z Unii Europejskiej

Firma skupia wykwalifikowanych doradców wywodzących się z przemysłu i środowisk akademickich, od szeregu lat działających na rynkach krajowych i zagranicznych, którzy postanowili stworzyć profesjonalny zespół doradczy będący w stanie zaoferować kompleksową obsługę swoim klientom. Dotychczas współpracowaliśmy z jednostkami rządowymi i samorządowymi, inwestorami prywatnymi oraz jako podwykonawcy dla większych firm projektowo-konsultingowych.

Zapraszamy do korzystania z naszych usług oferując jakość i profesjonalizm.

www: openskyservices.com

Partner

IKKU

ikku

www: ikku.pl

 

 

ORGANIZATOR

PARTNERZY

CHCESZ WZIĄĆ UDZIAŁ
W 16 EDYCJI POLSKIEGO KONGRESU ITS?

Rejestracja