Patronaty (2014)

Sponsor Diamentowy

Kapsch

kapsch_130

Kapsch Telematic Services należy do austriackiej grupy Kapsch AG. Specjalizuje się w budowie i eksploatacji inteligentnych systemów transportowych, systemów poboru opłat i systemów kontroli ruchu miejskiego. W Polsce KTS rozpoczął działalność wygranym w 2010 r. przetargiem na budowę i obsługę elektronicznego systemu poboru opłat. viaTOLL ruszył w lipcu br., w zaledwie 8 miesięcy od podpisania kontraktu. Było to możliwe dzięki doświadczeniom zebranym w 41 krajach, m.in. w Czechach i Austrii.

www: kapsch.net

Sponsor Złoty

Kentkart

Kentkart

 

 

Kentkart is an IT company which provides comprehensive technologies with contactless smartcards since 1998. The company is specialized in Automated Fare Collection, Automatic Vehicle Management, Passenger Information and On-board Video Surveillance Systems for Public Transportation. Throughout the years, the company has designed new payment solutions by developing online services, city card and bank card applications. The latest technologies of Kentkart provide easy, fast and reliable services for both public transport operators, municipalities and the citizens. Kentkart gives mobility to more than 1.5 billion passengers annually by using 10 million smart cards in 28 cities in 10 countries including Turkey, Macedonia, Kosovo, Jordan, Poland, Qatar, Serbia, Syria, Hungary, and Pakistan. Kentkart is the announced finalist for the “Most Innovative Software Application in 2010 SESAMES AWARDS” with its “Infinite Kentkart” solution. Kentkart won the Sesames award in 2000 for the Best Transportation Application and was the finalist again in 2007, 2011 and 2012 for the same category.

www: kentkart.com

Neurosoft

neurosoft

 

 

Spółka Neurosoft powstała w listopadzie 1992 r. i zatrudnia obecnie ponad 50 pracowników. Znakiem rozpoznawczym firmy są technologie oparte na sztucznych sieciach neuronowych. Dzięki silnemu zespołowi R&D z powodzeniem wprowadza na rynek systemy oparte na nowoczesnych technologiach sieci neuronowych. Innowacyjność Neurosoftu wynika z działania na pograniczu nauki i biznesu. Celem Neurosoftu w zakresie rozwiązań teleinformatycznych jest wspieranie bezpieczeństwa ruchu drogowego i systemów ITS. Neurosoft posiada wyjątkową technologię w zakresie identyfikacji pojazdów w ruchu – ANPR/MMR oraz integracji drogowych urządzeń pomiarowych, a także transmisji danych, skutecznie dostarczając systemy dla największych użytkowników w kraju i za granicą.

www: neurosoft.pl

PTV

PTV_Group_130

 

 

www: ptvgroup.com

Sponsor Srebrny

AB-Micro

ABMICRO kolor grub11 

Barco

Firma AB-MICRO już ponad 30 lat specjalizuje się w dostarczaniu kompleksowych rozwiązań automatyki przemysłowej. Nasza oferta obejmuje wiodące na rynku polskim produkty i systemy: m.in. przemysłową linię aktywnego sprzętu sieciowego i konwerterów światłowodowych HIRSCHMANN, wielkoformatową wizualizację – ściany graficzne, głównie dla potrzeb dyspozytorni i centrum zarządzania oraz ściany diodowe LED BARCO, oprogramowanie CAE/CAD do projektowania układów automatyki, schematów elektrycznych i pneumatyki EPLAN, osprzęt elektrotechniczny GE Power Controls, system bezprzewodowego monitoringu temperatury w rozdzielniach elektrycznych IntelliSAW, moduły redukujące zużycie energii elektrycznej w instalacjach oświetleniowych GRADILUX, oprogramowanie przemysłowe HMI/SCADA firmy PROGEA, sterowniki PLC GE Intelligent Platforms i Siemens. Posiadamy biura na terenie Polski oraz sieć wielu firm partnerskich. Zapewniamy wsparcie techniczne, konsultacje projektowe, szkolenia i serwis. Nasza grupa inżynierów aplikacyjnych posiada praktyczne doświadczenie z licznych wdrożeń oferowanych systemów. AB-MICRO stosuje Certyfikowanym Systemem Zarządzania Jakością zgodny z normą ISO 9001:2008.

Jako generalny Dystrybutor BARCO oferujemy:

 • ściany graficzne DLP o modułowej konstrukcji, o przekątnych 50”, 60, 67, 70”, 80” i 100”, w tym najnowsze z podświetleniem diodami LED
 • Wielkoformatowe ściany diodowe LED
 • Projektory DLP o dużej i bardzo dużej jasności
 • Wizualizacja 3D dla potrzeb wirtualnej rzeczywistości

Jako autoryzowany Dystrybutor firmy Hirschmann oferujemy:

 • Przemysłowe konwertery światłowodowe ProfiBus, Modbus, Genius, RS232, RS485
 • Swobodnie konfigurowane przemysłowe przełączniki Ethernet: OpenRAIL o zwartej lub modułowej konstrukcji
 • Ruggedyzowane przełączniki MACH1000 i RSR – do stacji energetycznych
 • Przełączniki RSP o zerowym czasie rekonfiguracji połączeń nadmiarowych
 • Przemysłowe przełączniki szkieletowe MACH4000 i inne aktywne urządzenia sieciowe w wersji przemysłowej.

www: abmicro.pl

APM Konior Piwowarczyk Konior Sp. z o.o.  

APM_logo_130

Przedsiębiorstwo APM Konior Piwowarczyk Konior Sp. z o.o. jest ekspertem w zakresie integracji systemów zarządzania ruchem i UBRD. Kompleksowe projekty realizowane przez spółkę obejmują audyt, przygotowanie koncepcji, wdrożenie proponowanych rozwiązań oraz porealizacyjne wsparcie techniczne. APM dostosowuje własne rozwiązania informatyczne do indywidualnych potrzeb klientów. APM zaopatruje rynek drogowy w urządzenia i rozwiązania systemowe z zakresu oznakowania i bezpieczeństwa ruchu drogowego.

www: apm.pl

Dysten Sp. z o.o.  

DYSTEN

DYSTEN jest pasjonatem wciąż rozwijającej się technologii LED i LCD. Firma swoją pasję połączyła z rynkiem transportowym, dbając o jakość wyświetlanej i przekazywanej informacji pasażerskiej. Od 1999 roku firma projektuje, wykonuje i instaluje urządzenia w ramach Inteligentnych Systemów Transportowych:

 • Tablice dynamicznej informacji pasażerskiej
 • Tablice wizualizacji trasy
 • Infokioski / totemy przystankowe
 • Stacje meteo z tablicą informacyjną LED
 • Znaki zmiennej treści

Dział Audio zajmuje się nagłośnieniem obiektów publicznych w tym dworców i centrów przesiadkowych. Prosta i czytelna informacja wizualna oraz wyraźna i czysta informacja głosowa, zostały docenione przez pasażerów i uczestników ruchu w kraju i zagranicą m.in. w Włoszech, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Finlandii, Norwegii, na Litwie, Ukrainie, Rumunii czy Kuwejcie.

www: dysten.pl

HP

hp-logo

Hewlett-Packard tworzy nowe rozwiązania technologiczne, które mają znaczący wpływ na życie ludzi, biznes i społeczeństwo. Jako największe na świecie przedsiębiorstwo z branży zaawansowanych technologii, HP dostarcza szerokie portfolio produktów, obejmujące drukarki, komputery osobiste, oprogramowanie, usługi i infrastrukturę informatyczną.

www: hp.com

Sprint

sprint_130

Sprint jest integratorem nowoczesnych systemów informatycznych, telekomunikacyjnych oraz inteligentnych systemów transportowych. Łączy dzisiejsze potrzeby klientów z wizją innowacyjnego przedsiębiorstwa przyszłości oraz z rosnącymi możliwościami technologicznymi. Wśród wielu innowacyjnych projektów prowadzonych przez firmę prym wiedzie VIZAN – system do wizualizacji zdarzeń. Firma posiada ofertę w zakresie ITS – Inteligentnych Systemów dla Transportu, w tym m.in. systemy do zarządzania ruchem w miastach, na autostradach i w tunelach, do zarządzania transportem publicznym, informacji pasażerskiej, nadzoru wykroczeń w ruchu drogowym, ważenia dynamicznego czy też systemy służące informacji parkingowej. Sprint buduje nowoczesne systemy monitoringu wizyjnego ulic największych miast w Polsce, a niedawno firma otworzyła w Olsztynie pierwsze w Polsce północno-wschodniej i jednocześnie jedno z najnowocześniejszych w kraju centrum przechowywania i przetwarzania danych – Sprint Data Center. Sprint specjalizuje się także w budowie systemów łączności/transmisji danych.

www: sprint.pl

Trapeze

trapeze_logo_cmyk_130

Firma Trapeze jest globalnym dostawcą innowacyjnych rozwiązań dla transportu miejskiego. Obecna na rynkach całego świata, w ścisłej współpracy z klientami tworzy, rozwija i integruje systemy planowania, automatycznego lokalizowania i sterowania pojazdów, oferując im nowoczesne komputery pokładowe i systemy informacji pasażerskiej dostosowane do ich potrzeb. Setki rządowych i prywatnych podmiotów na całym świecie (takich jak Londyn-GB, Zurich-CH, Krakow-PL, Johannesburg-RPA, Stuttgart-DE) korzystają z oferty Trapeze, aby podnosić jakość i bezpieczeństwo świadczonych usług, ich efektywność dla stale zwiększającej się ilości pasażerów, przy coraz mniejszych kosztach własnych.

www: trapezegroup.com

Sponsor Smyczy i Identyfikatorów

PKP Informatyka

pkp_informatyka

PKP Informatyka jest największym w Polsce dostawcą usług IT dedykowanych firmom działającym na rynku transportowo-logistycznym. Naszym celem jest dostarczanie innowacyjnych, zindywidualizowanych rozwiązań informatycznych. Projekty realizujemy w oparciu o rzetelną analizę potrzeb naszych Klientów z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii. Specjalizujemy się w projektowaniu i budowie zaawansowanych systemów informatycznych. Świadczymy także usługi w zakresie ich modyfikowania i eksploatacji. Posiadamy długoletnie doświadczenie, wiedzę i kompetencje zdobyte podczas współpracy ze światowymi liderami branży informatycznej. Stale podnosimy kompetencje i doskonalimy umiejętności naszych pracowników. Inwestujemy w najnowocześniejsze technologie IT. W swoim portfolio posiadamy systemy wspierające sprzedaż, dystrybucję informacji pasażerskiej, obsługę przewozów, zarządzanie infrastrukturą oraz zarządzanie przedsiębiorstwem.

www: pkp-informatyka.pl

Patronat

Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju

miir_1

www: transport.gov.pl

Przewodniczący Sejmowej Komisji ds. Infrastruktury

komisja_infrastruktury

www: sejm.gov.pl

GDDKiA

gddkia_nowe

www: gddkia.gov.pl

ERTICO

ertico_pl_min

www: ertico.com

Główny Inspektorat Transportu Drogowego

gitd_logo

www: gitd.gov.pl

Polska Akademia Nauk

pan_min

www: pan.pl

Konwent Dyrektorów Zarządu Dróg Wojewódzkich

patronat_zdw_duzy

www: zdw.krakow.pl

Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy

aktualne_logo_prezydenta_wawy_130

www: um.warszawa.pl

Związek Miast Polskich

LOGOZMP

www: zmp.poznan.pl

Związek Powiatów Polskich

zpp_min

www: zpp.pl

Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji

piit2

www: piit.org.pl

Patronat Medialny

Dziennik Gazeta Prawna

DGP-1_logo_nowe

www: gazetaprawna.pl

Przegląd ITS

przeglad_min

Wydawany przez Stowarzyszenie ITS POLSKA portal, w całości poświęconym zagadnieniom Inteligentnych Systemów Transportowych. W ubiegłej dekadzie Przegląd był dostępny w wersji drukowanej – pilotażowy numer ukazał się w listopadzie 2007, zaś od 2008 do 2010 r. miesięcznik ukazywał się regularnie. Od 2011 r. Przegląd ITS jest dostępny w Internecie, na jesieni została zmieniona jego szata graficzna.

Celem „Przeglądu ITS” jest popularyzacja zastosowań zaawansowanych technologii inteligentnych systemów transportowych. Staramy się przedstawiać na jego łamach wszystko, co najważniejsze na krajowym rynku ITS. „Przegląd ITS” pragnie przekonać decydentów i opinię publiczną do inwestycji w rozwiązania z tej dziedziny. Choć są to najczęściej materiały związane z inżynierią, to nawet najbardziej skomplikowane zagadnienia przedstawiamy w sposób jasny i przystępny, tak aby wzbudzić zainteresowanie Czytelników i zachęcić ich do lektury.

www: przeglad-its.pl

edroga.pl

edroga

edroga.pl jest portalem przeznaczonym dla drogowców. Przekazujemy najważniejsze informacje drogowe, relacjonujemy wydarzenia branżowe, publikujemy artykuły naukowe i popularno-naukowe. Na naszych stronach znajdują się najważniejsze informacje dotyczące poszczególnych dziedzin drogownictwa: od projektowania i wykonawstwa dróg oraz obiektów mostowych, poprzez zagadnienia inżynierii ruchu i brd, po przepisy prawne, rozporządzenia i wytyczne, a zwłaszcza komentarze do nich. Nasza podstawowa zasada brzmi: Zamiast krytyki – dobre praktyki! Opisujemy, relacjonujemy, przekazujemy: newsy, artykuły, relacje, felietony, wywiady, filmy, fotografie, komentarze.

www: edroga.pl

etransport.pl

etransport_min

www: etransport.pl

RadioTech.pl

Logo_RadioTech_male

RadioTech.pl to pierwszy i jedyny polski portal o branży profesjonalnej łączności radiowej. Dostarcza najnowsze informacje z branży TETRA, DMR, dPMR, LTE dla służb i wielu innych dziedzin łączności radiowej dla specjalistów. Portal RadioTech.pl śledzi też przetargi na nowoczesne środki łączności dla służb i sektora komercyjnego. Celem portalu jest prezentacja najnowszych rozwiązań łączności radiowej, wymiana poglądów i doświadczeń.

www: radiotech.pl

prtl.pl

prtl

prtl.pl opisuje bieżące i planowane wydarzenia związane z transportem powietrznym oraz obserwuje światowe trendy analizując ich wpływ na polski rynek lotniczy. To źródło informacji przeznaczone dla osób odpowiedzialnych za rozwój transportu lotniczego w Polsce a w szczególności dla przedstawicieli samorządów: marszałków, prezydentów, burmistrzów i starostów; departamentów odpowiedzialnych za rozwój regionalny, infrastrukturę, gospodarkę; zarządów portów lotniczych i spółek lotniskowych, linii lotniczych, firm projektujących i budujących infrastrukturę lotniskową i około lotniskową, firm oferujących produkty i usługi na potrzeby lotnictwa, przedsiębiorstw transportowych i logistycznych, funduszów inwestycyjnych, banków i towarzystw ubezpieczeniowych, otoczenia prawno-konsultingowego w branży lotniczej, branży turystycznej i hotelowej. Na prtl.pl pojawiają się raporty analityczne obrazujące rozwój polskiego rynku lotniczego, materiały dziennikarskie, wywiady i artykuły. Autorzy serwisu są praktykami rynku lotniczego, na co dzień związani są zawodowo z firmami doradczymi oraz polskim rynkiem transportu lotniczego.

www: prtl.pl

e-myto.pl

emyto

www: e-myto.pl

Infrastruktura transportu

Infrastruktura_transportu

„Infrastruktura Transportu” to czasopismo szeroko traktujące o transporcie szynowym (kolej, metro, tramwaj).

W każdym wydaniu Czytelnicy znajdą:
– fachowe informacje o najnowszych technologiach w zakresie tworzenia oraz utrzymania infrastruktury komunikacyjno-transportowej, przewozów intermodalnych, taboru, sterowania ruchem kolejowym, bezpieczeństwa,
– opisy najnowszych realizacji i wdrożeń,
– informacje dot. prawa unijnego i krajowego wraz z interpretacjami przepisów,
– prezentacje firm oferujących najnowsze rozwiązania materiałowe, konstrukcyjne i technologiczne mające istotny wpływ na rozwój branży,
– informacje nt. wydarzeń branżowych.

Wysoki poziom publikacji zapewniają autorzy – specjaliści w swoich dziedzinach – oraz Rada Naukowa złożona z wybitnych naukowców oraz doświadczonych konsultantów technicznych. Dzięki takiej formule otrzymują Państwo kompendium wiedzy dotyczącej poruszanej w piśmie problematyki.

www: infrastruktura.elamed.pl

Magazyn Autostrady

autostrady_logo-150

Miesięcznik jest poświęcony projektowaniu, budowie i utrzymaniu dróg i autostrad oraz zarządzaniu nimi, a także technologiom, materiałom i urządzeniom stosowanym w nowoczesnym drogownictwie. Piszemy o inwestycjach drogowych, ich aspektach gospodarczych, prawnych, administracyjnych i ekonomicznych. Zamieszczamy informacje i nowości z kraju i ze świata oraz bogato ilustrowane relacje z targów, konferencji i placów budowy. Poruszamy tematy związane z inżynierią i bezpieczeństwem ruchu, oznakowaniem i oświetleniem dróg oraz ochroną środowiska. Jest to doskonała platforma mediowa dla firm, które dostarczają materiały, komponenty i technologie dla branży drogowo-mostowej. W ciągu ostatnich lat nawiązaliśmy współprace z ponad 500 firmami i wieloma wiodącymi w kraju uczelniami technicznymi, a także znaczącymi instytucjami w sektorze budowy i utrzymania dróg.

www: autostrady.elamed.pl

Polskie Drogi

polskie_drogi2

„Polskie Drogi” to branżowy miesięcznik drogowy adresowany m.in. do zarządców dróg, projektantów i wykonawców infrastruktury drogowej, a także innych osób związanych z drogownictwem. Na jego łamach publikowane są informacje o nowych przepisach, planach inwestycyjnych, technologiach robót drogowych i mostowych, bezpieczeństwie ruchu drogowego oraz o bieżących problemach, z którymi borykają się drogowcy. Na łamach „Polskich Dróg” zamieszczamy również informacje o ciekawych projektach dotyczących infrastruktury drogowej oraz zarządzania drogami, komentarze ekspertów oraz relacje z wydarzeń i spotkań przedstawicieli branży.

www: polskiedrogi.com.pl

Transport i Komunikacja

TIK_2

"Transport i Komunikacja" to pismo wydawane od 2003 r., dotychczas prezentujące aktualne analizy, opinie i wydarzenia dotyczące rynku transportu szynowego. Pismo stanowiło doskonałe źródło wiedzy na temat przemian gospodarczych, liberalizacji, a także innowacyjnych rozwiązań w technice i organizacji transportu szynowego. Od roku 2014 "Transport i Komunikacja" zmienił wydawcę na Centrum Analiz Transportowych i Infrastrukturalnych, co przyniosło szereg zmian w charakterze pisma. "Transport i Komunikacja" rozszerzyło swoją tematykę o inne segmenty rynku transportowego: transport lotniczy, morski, drogowy, logistykę i infrastrukturę jak również motoryzację i technologię. Bardzo duży nacisk redakcja kładzie na innowacje i trendy rozwoju rynku, promując innowacyjne inicjatywy.

www: transport-komunikacja.pl

Partner Merytoryczny

PSTT

pstt_pl_min

Redaktorzy wortalu TELEMATYKA.PL stanowią interdyscyplinarny zespół pracowników Politechniki Śląskiej, Akademii Ekonomicznej w Katowicach oraz Centrum Naukowo-Technicznego Kolejnictwa. Funkcjonowanie wortalu jest związane ze statutową działalnością informacyjną Polskiego Stowarzyszenia Telematyki Transportu. Obszar zainteresowań wortalu nie ogranicza się jednak do telematyki transportu, ale dotyczy telematyki w szerokim zakresie tego słowa.

www: pstt.eu

Partner Organizacyjny

OpenSky

opensky_min

Firma OpenSky Systems and Services Sp. z o.o. jest firmą konsultingową oferującą usługi w zakresie planowania i projektowania systemów transportu: drogowego, kolejowego, lotniczego, intermodalnego; komunikacji publicznej, planowania, projektowania i integracji systemów ITS, studiów lokalizacyjnych i studiów wykonalności, budownictwa i inwestycji, ochrony środowiska, wydawnictw, szkoleń i konferencji, systemów informatycznych, menadżerskiej obsługi projektów, kompleksowego przygotowania dokumentów aplikacyjnych dotyczących pozyskania funduszy z Unii Europejskiej.

Firma skupia wykwalifikowanych doradców wywodzących się z przemysłu i środowisk akademickich, od szeregu lat działających na rynkach krajowych i zagranicznych, którzy postanowili stworzyć profesjonalny zespół doradczy będący w stanie zaoferować kompleksową obsługę swoim klientom. Dotychczas współpracowaliśmy z jednostkami rządowymi i samorządowymi, inwestorami prywatnymi oraz jako podwykonawcy dla większych firm projektowo-konsultingowych.

www: openskyservices.com

Partner

IKKU

ikku

Istniejemy od lutego 1998 r., a działalność rozpoczęliśmy w styczniu 1999 r. pierwszym zrealizowanym szkoleniem na zamówienie firmy DROMEX na temat "Zasady współczesnego systemu szkoleń w dużym podmiocie gospodarczym". Świadczymy usługi edukacyjno-szkoleniowe oraz konsultacyjno-doradcze w zakresie inżynierii komunikacyjnej i transportu, m.in. dla administracji publicznej, przedsiębiorstw wykonawczych, biur projektowych i firm transportowych. Współpracujemy z wysokiej klasy ekspertami, którzy oferują "wiedzę z pierwszej ręki" – inżynierską, prawną, ekonomiczną a przede wszystkim praktyczną.

www: ikku.pl

Trax elektronik

TRAX_130

Podstawowy zakres działalności firmy to:

– produkcja i obsługa urządzeń elektronicznych, elektrotechnicznych,
– produkcja i obsługa oprogramowania komputerowego i mikroprocesorowego,
– produkcja i obsługa systemów sterowania i zarządzania ruchem drogowym, osłony przeciwpowodziowej oraz przeciwpożarowej,
– naprawa i konserwacja sprzętu elektronicznego oraz aparatury pomiarowej.

TRAX elektronik jest obecnie producentem:
– automatycznych stacji pomiarowych,
– drogowych stacji pogodowych ASPG,
– automatycznych stacji hydrologicznych i meteorologicznych,
– czujników pomiarowych,
– znaków i tablic informacyjnych o zmiennej treści,
– systemów kamerowych,
– systemów video detekcji z identyfikacją tablic rejestracyjnych,
– systemów łączności GPRS,
– systemów sterowania i zarządzania ruchem drogowym

Prowadzi:
– instalacje systemów pomiarowych w terenie, – obsługę systemu transmisji danych ze stacji pomiarowych do odbiorcy za pomocą łączności pakietowej GPRS i Internetu, – obsługę gwarancyjną i pogwarancyjną.

www: traxelektronik.pl

 

ORGANIZATOR

SPONSOR DIAMENTOWY

Sponsor Srebrny

PARTNERZY

CHCESZ WZIĄĆ UDZIAŁ
W 16 EDYCJI POLSKIEGO KONGRESU ITS?

Rejestracja