Patronaty (2011)

Sponsor Platynowy

Fara

fara_2011

www: fara.no

Sponsor Diamentowy

Kapsch

kapsch_130 Kapsch Telematic Services należy do austriackiej grupy Kapsch AG. Specjalizuje się w budowie i eksploatacji inteligentnych systemów transportowych, systemów poboru opłat i systemów kontroli ruchu miejskiego. W Polsce KTS rozpoczął działalność wygranym w 2010 r. przetargiem na budowę i obsługę elektronicznego systemu poboru opłat. viaTOLL ruszył w lipcu br., w zaledwie 8 miesięcy od podpisania kontraktu. Było to możliwe dzięki doświadczeniom zebranym w 41 krajach, m.in. w Czechach i Austrii.

www: kapsch.net

PTV AG

ptv_min

www: ptvag.com

Sponsor Złoty

Alcatel-Lucent

alcatel_2011Alcatel-Lucent dostarcza rozwiązania, które umożliwiają operatorom, przedsiębiorstwom i instytucjom rządowym na całym świecie oferowanie użytkownikom końcowym usług głosowych, transmisji danych i wideo. Firma jest liderem w dziedzinie sieci stacjonarnych, mobilnych i konwergentnych sieci szerokopasmowych, technologii IP, aplikacji i usług, a także oferuje kompleksowe rozwiązania dla operatorów dróg miejskich i autostrad umożliwiające zoptymalizowanie zarządzania ruchem samochodowym. Dodatkowo firma oferuje usługi w zakresie doradztwa, obsługi przy projektowaniu, budowie i eksploatacji sieci, realizowane także w outsourcingu. Alcatel-Lucent działając w ponad 130 krajach, jest dla swoich klientów lokalnym partnerem o globalnym zasięgu. Firma może pochwalić się najbardziej doświadczonym na rynku zespołem usługowym, jak również jedną z największych w branży telekomunikacyjnej organizacji odpowiedzialnych za badania, rozwój nowych technologii i innowacje.

Alcatel-Lucent oferuje kompleksową ofertę dla operatorów dróg miejskich i autostrad, integrującą produkty różnych producentów, w tym sprzęt i oprogramowanie własne oraz swoich najważniejszych partnerów technologicznych. Rozwiązanie to umożliwia zoptymalizowanie zarządzania ruchem samochodowym w tunelach, drogach miejskich oraz autostradach. W ramach projektów ITS Alcatel-Lucent zrealizował w Polsce system sterowania ruchem dla Łódzkiego Tramwaju Regionalnego, brał udział w budowie systemu zarządzania ruchem w Warszawie – I etap i był głównym wykonawcą projektu na dostosowanie autostrady A2 na odcinku Konin-Stryków do europejskich standardów autostrady płatnej. W ramach projektu firma wykonała projektowanie, integrację, instalację i wdrożenie systemów, a także będzie je serwisowała przez 3 lata.

www: alcatel-lucent.com/pl

ITS

its_minInstytut Transportu Samochodowego prowadzi, koordynuje i popularyzuje badawczo-wdrożeniową działalność naukową w dziedzinie transportu samochodowego. Najistotniejsze zadania:

 • ogólna poprawa funkcjonowania i organizacji transportu samochodowego
 • ograniczenie szkodliwości skutków rozwoju transportu samochodowego i ruchu drogowego pod kątem bezpieczeństwa drogowego oraz ochrony środowiska naturalnego
 • opracowywanie nowych rozwiązań materiałowych dla przemysłu motoryzacyjnego, włącznie z udoskonaleniem materiałów eksploatacyjnych takich jak oleje, ciecze chłodzące, itd.

www: its.waw.pl

Neurosoft

neurosoft

Spółka Neurosoft rozpoczęła działalność związaną z ITS w 2006 roku. Opracowanie i uruchomienie przez firmę systemu sterowania prędkością na obwodnicy miasta Syców, stało się pierwszą w Polsce próbą wykorzystania najnowocześniejszych technologii w budowie inteligentnego skrzyżowania.

Jednym z ważniejszych sukcesów firmy jest dostawa, montaż i uruchomienie systemu automatycznej identyfikacji i monitoringu pojazdów pod nazwą CONNECT. System działa na sieci dróg krajowych nadzorowanych przez Oddział Centralny GDDKiA, w obrębie dróg krajowych nr 7, 8 i 50 między miejscowościami Warszawa – Janki, Mszczonów i Grójec. Projekt został zrealizowany w 2008 r. Inwestycją kierował Instytut Badawczy Dróg i Mostów w Warszawie. Obecnie CONNECT zyskał nową funkcjonalność. W ramach już działającej struktury będzie można, od lipca 2011 roku, karać kierowców przekraczających dozwoloną szybkość, wykorzystując pomiar średniej prędkości na odcinku drogi.

Firma Neurosoft jest również autorem systemu kontroli przejazdu na czerwonym świetle, testowanym obecnie w Lubinie, który pozwoli w niedalekiej przyszłości nakładać mandaty stwarzającym niebezpieczeństwo kierowcom.

www: neurosoft.pl

Stalexport Autostrady S.A.

stalexportStalexport Autostrada Małopolska S.A. – koncesjonariusz płatnego odcinka autostrady A4 Katowice-Kraków, to pionier w dziedzinie eksploatacji i modernizacji autostrad w Polsce. Misją spółki jest świadczenie profesjonalnych usług i przyczynianie się do wzrostu jakości infrastruktury drogowej w Polsce. Koncesję na przystosowanie do odpłatności i eksploatację odcinka A-4 Katowice-Kraków, na okres 30 lat, przyznano w 1997 r. firmie Stalexport S.A. 3 kwietnia 2000 r. rozpoczęto pobór opłat. W lipcu 2004 r. koncesję przeniesiono na spółkę Stalexport Autostrada Małopolska S.A.

Do głównych zadań, które realizujemy należy:

 • eksploatacja autostrady,
 • pozyskiwanie długoterminowego finansowania dla kolejnych faz realizacji inwestycji,
 • prowadzenie inwestycji w zakresie prac budowlanych i remontów oraz rozbudowy infrastruktury autostradowej.

www: stalexport-autostrady.pl

Sponsor Srebrny

APM Konior Piwowarczyk Konior Sp. z o.o.   

APM_logo_130Przedsiębiorstwo APM Konior Piwowarczyk Konior Sp. z o.o. jest ekspertem w zakresie integracji systemów zarządzania ruchem i UBRD. Kompleksowe projekty realizowane przez spółkę obejmują audyt, przygotowanie koncepcji, wdrożenie proponowanych rozwiązań oraz porealizacyjne wsparcie techniczne.
APM dostosowuje własne rozwiązania informatyczne do indywidualnych potrzeb klientów.
APM zaopatruje rynek drogowy w urządzenia i rozwiązania systemowe z zakresu oznakowania i bezpieczeństwa ruchu drogowego.

www: apm.pl

Confidex

confidex_2011Confidex jest wiodącym w skali światowej dostawcą wysokiej wydajności bezstykowych biletów oraz etykiet RFID (Radio Frequency Identification), a także rozwiązań i usług związanych ze specjalnymi etykietami służącymi zwiększeniu wydajności i bezpieczeństwa transakcji dotyczących osób i towarów. Firmę Confidex wyróżnia na rynku wyspecjalizowanie w zakresie RFID, a zwłaszcza wysoka wydajność i jakość ich produktów. Innym wyróżnikiem jest pełny nadzór tej firmy nad całością procesu począwszy od tworzenia produktu do wytwarzania we własnych zakładach oraz dostosowywanie produktów Confidex do potrzeb klienta.

Confidex jest obecny w skali globalnej poprzez własnych reprezentantów handlowych, a szczególności poprzez sieć lokalnych wyspecjalizowanych integratorów systemów RFID. Na rynku bezstykowych biletów, Confidex jest uznanym dostawcą dla wszystkich wiodących oferentów takiego sprzętu. Obecnie większość operatorów transportu publicznego wprowadzających ograniczenia dla stosowania biletów, wykorzystuje produkty firmy Confidex.

www: confidex.fi

 

Deloitte | Logica

logicaDeloitte Touche Tohmatsu Limited jest jedną z czterech największych firm audytorskich i doradczych z całkowitym obrotem przekraczającym 26 mld dolarów. Blisko 170.000 pracowników firmy świadczą wysoko wyspecjalizowane usługi z zakresu audytu i rachunkowości, doradztwa podatkowego, konsultingu i doradztwa finansowego w 140 krajach.

Czeski Oddział jest częścią Deloitte Central Europe. Deloitte Central Europe z ponad 3400 pracownikami w 17 krajach zapewnia usługi zarówno na szczeblu międzynarodowym i krajowym.

Nasz zespół profesjonalnych doradców zapewnia usługi z zakresu telematyki transportu: od przygotowania finansowych i biznesowych modeli realizacji usług telematycznych do określania wymaganych parametrów technicznych i ekonomicznych urządzeń telematycznych, projektowania systemów telematycznych, wsparcia podczas wdrażania telematyki i operacji zarządzania, analiz i optymalizacji procesów, aż do zapewniania jakości i rezultatów z telematycznych systemów transportowych.

Deloitte posiada bogate doświadczenie we wdrażaniu systemów opłat, jak również systemów opłat za wjazd w miastach na całym świecie.

www: deloitte.com

Logica jest firmą usługową, biznesową i technologiczną zatrudniającą 39.000 osób w 36 krajach. Dostarczamy doradztwa, integracji systemów biznesowych i outsourcingu wszystkich branż i funkcji biznesowych. Tworzymy wartość skutecznej integracji ludzi, biznesu i technologii w celu tworzenia skutecznych, trwałych ekosystemów biznesowych.

Logica pełni wiodącą role w upowszechnianiu inteligentnych systemów transportowych. Pomagamy kształtować przyszłość ITS we współpracy z ERTICO, narodowymi organizacjami ITS, World Road Association oraz centrami innowacji.

W regionie Europy Środkowej Logica jest reprezentowana przez Logica CEE, wiodącego dostawcę usług IT m.in. na rynku czeskim, słowackim, węgierskim, polskim. Zatrudnia około 500 pracowników.

Nasze rozwiązania koncentrują się na inteligentnych podróżach, opłatach za korzystanie z dróg, inteligentnej logistyce i zarządzania transportem. Najistotniejszym naszym atutem jest zdolność do wykorzystania najnowszej wiedzy w projektowaniu światowej klasy rozwiązań zrównoważonego rozwoju transportu, w tym również zarządzanie zużyciem energii, podróży przyjaznych środowisku, multimodalnego planowaniu podróży i zarządzania emisjami.

Hasło: Twój biznes – nasze myślenie, razem będziemy doskonali!

Firma Logica jest notowana na giełdzie w Londynie i Amsterdamie.

www: logica.com

PSI

psiPSI dostarcza i integruje, w oparciu o własne produkty, kompletne rozwiązania informatyczne dla energetyki (sieci elektryczne, ropociągi, gazociągi, wodociągi i pochodne), produkcji (branża metalowa, motoryzacyjna i budowy maszyn), logistyki oraz transportu publicznego.
Rozwiązania PSI dla transportu publicznego bazują na nowoczesnej platformie PSItraffic i obejmują:

 • system zarządzania zajezdniami szynowymi i autobusowymi,
 • system zarządzania flotą,
 • system dynamicznej informacji pasażerskiej.

Koncern PSI powstał w 1969 roku i zatrudnia na całym świecie ponad 1.400 osób, w tym ponad 70 osób w Polsce, w spółce zależnej w Poznaniu.

www: psipolska.com

Sprint

sprint_130Sprint jest integratorem nowoczesnych systemów informatycznych, telekomunikacyjnych oraz inteligentnych systemów transportowych.

Łączy dzisiejsze potrzeby klientów z wizją innowacyjnego przedsiębiorstwa przyszłości oraz z rosnącymi możliwościami technologicznymi. Wśród wielu innowacyjnych projektów prowadzonych przez firmę prym wiedzie VIZAN – system do wizualizacji zdarzeń.

Firma posiada ofertę w zakresie ITS – Inteligentnych Systemów dla Transportu, w tym m.in. systemy do zarządzania ruchem w miastach, na autostradach i w tunelach, do zarządzania transportem publicznym, informacji pasażerskiej, nadzoru wykroczeń w ruchu drogowym, ważenia dynamicznego czy też systemy służące informacji parkingowej. Sprint buduje nowoczesne systemy monitoringu wizyjnego ulic największych miast w Polsce, a niedawno firma otworzyła w Olsztynie pierwsze w Polsce północno-wschodniej i jednocześnie jedno z najnowocześniejszych w kraju centrum przechowywania i przetwarzania danych – Sprint Data Center. Sprint specjalizuje się także w budowie systemów łączności/transmisji danych.

www: sprint.pl

Sponsor Konkursu Lider ITS – Fundator Nagrody

HP

hpHewlett-Packard tworzy nowe rozwiązania technologiczne, które mają znaczący wpływ na życie ludzi, biznes i społeczeństwo. Jako największe na świecie przedsiębiorstwo z branży zaawansowanych technologii, HP dostarcza szerokie portfolio produktów, obejmujące drukarki, komputery osobiste, oprogramowanie, usługi i infrastrukturę informatyczną.

www: hp.com

Partner – Fundator Toreb Konferencyjnych

Deloitte

dellDeloitte jest największą na świecie firmą świadczącą profesjonalne usługi doradcze. W Polsce Deloitte rozpoczął swoją działalność w roku 1990. Nasze główne biuro mieści się w Warszawie, a sieć biur lokalnych obejmuje największe miasta polskie: Kraków, Gdańsk, Łódź, Wrocław, Katowice, Poznań, Szczecin oraz Rzeszów. Dzięki temu, jesteśmy w stanie lepiej i szybciej obsługiwać klientów z południowej, północnej i zachodniej części Polski, zyskując jednocześnie pełniejszą wiedzę o realiach funkcjonowania tamtejszych firm. W kraju zatrudniamy łącznie ponad 1000 pracowników, którzy świadczą usługi w obszarach:

 • audytu,
 • konsultingu,
 • zarządzania ryzykiem,
 • doradztwa finansowego,
 • doradztwa podatkowego, oraz
 • doradztwa prawnego (kancelaria prawnicza).

Deloitte Polska obsługuje duże krajowe przedsiębiorstwa, instytucje sektora finansowego i instytucje publiczne oraz obecne w Polsce firmy międzynarodowe.

www: deloitte.com/pl

 

Partner – Fundator Nagrody Specjalnej

AutoGuard

autoguardAutoGuard S.A. powstała w 2000 roku i jest jednym z inicjatorów wprowadzenia na polski rynek tzw. systemów telematycznych. Spółka produkuje wyspecjalizowane urządzenia i aplikacje wspomagające zarządzanie obiektami mobilnymi poprzez udostępnianie danych w korelacji z informacjami o pozycji nadzorowanych obiektów. W tym celu wykorzystywane są najnowsze technologie z zakresu łączności bezprzewodowej, lokalizacji i nawigacji satelitarnej. AutoGuard S.A., dzięki dynamicznemu rozwojowi, stała się niekwestionowanym liderem na rynku usług wykorzystujących systemy pozycjonowania obiektów za pomocą urządzeń GPS. Na sukces firmy wpłynął rozwój nowych systemów i technologii, ale także współpraca z placówkami naukowo-badawczymi. Spółka stale kreuje oryginalne rozwiązania i poszukuje nowych zastosowań dla systemów telematycznych.

www: autoguard.pl

Partner – Fundator Stolików i Insertów

jakdojade.pl

jak-dojade

www: jakdojade.pl

Partner Merytoryczny

PSTT

pstt_pl_min

www: pstt.eu

Patronat

Ministerstwo Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej

logomtbigmodartura

www: transport.gov.pl

Patronat Przewodniczącego Sejmowej Komisji ds. Infrastruktury

 

 

patronat_komisja_inf_duzy

www: sejm.gov.pl

GDDKiA

gddkia_nowe

www: gddkia.gov.pl

Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy

aktualne_logo_prezydenta_wawy_130

www: um.warszawa.pl

ERTICO

ertico_pl_min

www: ertico.com

Metropolia Silesia

silesiaMetropolia „Silesia” to największy ośrodek miejski w kraju. Dwa miliony ludzi z 14 największych miast Śląska i Zagłębia zamieszkują blisko 1 200 km² . Jest to także drugie co do wielkości centrum naukowe w Polsce i najlepsze miejsce do inwestycji. Metropolia Silesia to skarbnica potencjału, jaki zawarty jest w ludziach, najcenniejszym składniku tego wielkomiejskiego organizmu.

Metropolia jest otwarta na świat. Świetnie skomunikowana, gdyż przecinają się tu główne szlaki komunikacyjne i działa Międzynarodowy Port Lotniczy „Katowice”, przyciąga polskich i zagranicznych turystów oraz inwestorów swoją atrakcyjnością i korzystnymi warunkami ekonomicznymi.

Metropolia Silesia tętni pełnią inwestycji. To miejsce warte zainteresowania inwestorów. Dlaczego? Działa tu blisko 200 tys. firm i przedsiębiorstw, które razem wytwarzają 8,7% PKB kraju. 60% spośród nich stanowi sektor usługowy. Dzięki dobremu zapleczu biznesowemu, wykwalifikowanej kadrze pracowniczej, atrakcyjnym terenom inwestycyjnym, Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, Międzynarodowym Targom Katowickim i Expo Silesia, Metropolia jest jednym z najlepszych miejsc do inwestowania w Polsce.

Działają tu liczne organizacje otoczenia biznesu, a wśród nich izby, towarzystwa, związki gospodarcze czy ośrodki wspierania przedsiębiorczości. Metropolia jest wyjątkowo atrakcyjnym rynkiem pracy z jedną z najniższych stóp bezrobocia. Ponad 66% ludności znajduje się w wieku produkcyjnym. Wysoki poziom gospodarczy sprawia, że istniejący tu potencjał inwestycyjny, widać w pełni.

Metropolia „Silesia” jest także jednym z najlepiej skomunikowanych regionów. Codziennie środkami komunikacji miejskiej porusza się ponad 1,2 mln ludzi. Gęsta sieć dróg łączy Metropolię z Krakowem, Wrocławiem, Warszawą i całą Europą. Z nowoczesnego Międzynarodowego Portu Lotniczego „Katowice”, które jest silną konkurencją dla portów lotniczych w Krakowie i Warszawie, rocznie korzystają 2 miliony pasażerów.

www: gzm.org.pl

 

Komenda Główna Policji

policja_min

www: policja.pl

Związek Powiatów Polskich

zpp_minZwiązek Powiatów Polskich jest stowarzyszeniem powiatów broniącym ich wspólnych interesów, poprzez:

 

 

 • reprezentowanie powiatów na forum ogólnopaństwowym i międzynarodowym,
 • inicjowanie i opiniowanie projektów aktów prawnych, dotyczących samorządów terytorialnych,
 • propagowanie wymiany doświadczeń w zakresie wykonywanych zadań własnych i zadań z zakresu administracji rządowej,
 • inspirowanie i podejmowanie wspólnych inicjatyw mających wpływ na rozwój społeczności powiatowych,
 • inspirowanie i podejmowanie wspólnych inicjatyw służących społeczno-gospodarczemu rozwojowi powiatów, nawiązywanie kontaktów zagranicznych oraz wymianę naukową i kulturalną,
 • prowadzenie pracy informacyjnej, konsultacyjnej i programowej mającej na celu rozwiązywanie problemów w zakresie poszczególnych dziedzin działalności samorządu terytorialnego,
 • prowadzenie działalności wydawniczej i promocyjnej, dotyczącej problematyki Związku i jego członków.

www: zpp.pl

Polska Akademia Nauk

pan_min

www: pan.pl

Patronat Medialny

Przegląd ITS

przeglad_min

Wydawany przez Stowarzyszenie ITS POLSKA portal, w całości poświęconym zagadnieniom Inteligentnych Systemów Transportowych. W ubiegłej dekadzie Przegląd był dostępny w wersji drukowanej – pilotażowy numer ukazał się w listopadzie 2007, zaś od 2008 do 2010 r. miesięcznik ukazywał się regularnie. Od 2011 r. Przegląd ITS jest dostępny w Internecie, na jesieni została zmieniona jego szata graficzna.

Celem „Przeglądu ITS” jest popularyzacja zastosowań zaawansowanych technologii inteligentnych systemów transportowych. Staramy się przedstawiać na jego łamach wszystko, co najważniejsze na krajowym rynku ITS. „Przegląd ITS” pragnie przekonać decydentów i opinię publiczną do inwestycji w rozwiązania z tej dziedziny. Choć są to najczęściej materiały związane z inżynierią, to nawet najbardziej skomplikowane zagadnienia przedstawiamy w sposób jasny i przystępny, tak aby wzbudzić zainteresowanie Czytelników i zachęcić ich do lektury.

www: przeglad-its.pl

e-myto

emyto

www: e-myto.pl

Polski Rynek Transportu Lotniczego

prtlprtl.pl to pierwszy w Polsce portal prezentujący szeroki zakres tematyczny związany z polskim rynkiem transportu lotniczego, który wyznacza nowe trendy na rynku mediów internetowych.

prtl.pl opisuje bieżące i planowane wydarzenia związane z transportem powietrznym, obserwuje światowe trendy analizując ich wpływ na polski rynek lotniczy, prezentuje szereg interesujących, unikalnych raportów, wywiadów, artykułów oraz barometrów rynku lotniczego, współpracuje jako partner medialny z organizatorami międzynarodowych branżowych kongresów, konferencji, seminariów i targów oraz NOWOŚĆ! jest wydawcą poradnika „Prawa pasażerów lotniczych – kompendium” autorstwa dr Małgorzaty Polkowskiej.

prtl.pl to podstawowe i kompleksowe źródło informacji dla profesjonalistów z branży lotniczej w tym reprezentantów portów lotniczych, linii lotniczych, samorządowców, usługodawców oraz sektora turystyki i hotelarstwa.

prtl.pl współpracuje merytorycznie z liderami rynku lotniczego m.in.: Amadeus, AEA – the Association of European Airlines (jedyny partner branżowego portalu w Polsce), kancelaria prawna Clifford & Chance, Ernst & Young, Rada Przewoźników Linii Lotniczych BARIP oraz Instytut Turystyki.

www: prtl.pl

Rynek Kolejowy

rk_max

Rynek Kolejowy – to największy miesięcznik poświęcony tematyce kolejowej w Polsce wydawany od roku 2002. Ma dobrze ugruntowaną pozycję w sektorze kolejowym. Ogromną popularnością cieszy się również portal:

www: rynek-kolejowy.pl

DobraLogistyka.pl

DobraLogistyka_130DobraLogistyka.pl jest polskim wortalem sektora TSL, specjalizującym się dostarczaniu informacji wspomagających sektor Transportowo-Spedycyjno-Logistyczny w Polsce. Serwis jest źródłem informacji o wydarzeniach, nowościach i zmianach na rynku TSL oraz udostępnia szereg narzędzi do promowania firm, instytucji, produktów i usług bezpośrednio i pośrednio związanych z branżą TSL.

DobraLogistyka.pl jako niezależny wortal branżowy, zachowuje pełną neutralność wobec firm i instytucji sektora TSL. Serwis istnieje od 2010 roku i systematycznie wzmacnia swoją pozycję, w związku z tym jest to bardzo dobre miejsce do zamieszczenia reklamy i precyzyjnego dotarcia ze swoim przekazem do firm i osób bezpośrednio i pośrednio związanych z branżą TSL.

Zapraszamy do współpracy biura prasowe, instytucje państwowe, instytucje naukowe, firmy i wszystkich związanych z sektorem TSL by z Państwa pomocą zapewnić naszym użytkownikom dobry dostęp do rzetelnych informacji.

www: dobralogistyka.pl

Portal drogowy edroga.pl

edroga

edroga.pl jest portalem przeznaczonym dla drogowców. Przekazujemy najważniejsze informacje drogowe, relacjonujemy wydarzenia branżowe, publikujemy artykuły naukowe i popularno-naukowe.

Na naszych stronach znajdują się najważniejsze informacje dotyczące poszczególnych dziedzin drogownictwa: od projektowania i wykonawstwa dróg oraz obiektów mostowych, poprzez zagadnienia inżynierii ruchu i brd, po przepisy prawne, rozporządzenia i wytyczne, a zwłaszcza komentarze do nich.

Nasza podstawowa zasada brzmi: Zamiast krytyki – dobre praktyki!

Opisujemy, relacjonujemy, przekazujemy: newsy, artykuły, relacje, felietony, wywiady, filmy, fotografie, komentarze.

www: edroga.pl

Transport Miejski i Regionalny

transport"Transport Miejski i Regionalny" – miesięcznik naukowo-techniczny Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Komunikacji Rzeczpospolitej Polskiej.

Transport Miejski i Regionalny jest miesięcznikiem kompleksowo poruszającym problemy transportowe w miastach różnej wielkości. Przedstawia i upowszechnia najnowsze poglądy specjalistów i rozwiązania techniczno-organizacyjne krajowe i zagraniczne. Zagadnienia omawiane w miesięczniku obejmują wszystkie dziedziny transportu miejskiego, są to m. in.:
– zarządzanie transportem w miastach i regionach
– organizacja i zarządzanie ruchem drogowym
– zarządzanie transportem zbiorowym
– zmiany w przepisach prawnych
– rozwiązania techniczne i organizacyjne mające na celu poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego

Szczególne miejsce w naszych publikacjach zajmuje tematyka dotycząca najsłabszych uczestników ruchu drogowego, a więc pieszych, w tym osób niepełnosprawnych oraz rowerzystów, a także ochrona środowiska przed ujemnym

www: czasopisma.sitk.org.pl

transinfo.pl

transinfo_min

www: transinfo.pl

etransport.pl

etransport_minetransport.pl to źródło wiedzy branży TSL i sposób na spędzenie czasu w miłym towarzystwie. Znajdziesz tu informacje prasowe, bieżące zakazy ruchu na drogach Europy, mapę dobrych parkingów na których warto odpocząć, forum dyskusyjne – najobszerniejsza kopalnia wiedzy o branży, a także największą bazę ofert pracy dla kierowców, spedytorów i przewoźników, a nawet ciekawe przepisy na potrawy które da radę przygotować na parkingu – kuchniakierowcy.pl. Poprzez konto w etransport.pl poznasz ciekawych ludzi, wymienisz fotografie i porozmawiasz na czacie, podzielisz się filmami, czy zabawnymi fotkami w dziale humoru.

www: etransport.pl

Magazyn Autostrady

autostrady_logo-150

Miesięcznik jest poświęcony projektowaniu, budowie i utrzymaniu dróg i autostrad oraz zarządzaniu nimi, a także technologiom, materiałom i urządzeniom stosowanym w nowoczesnym drogownictwie. Piszemy o inwestycjach drogowych, ich aspektach gospodarczych, prawnych, administracyjnych i ekonomicznych. Zamieszczamy informacje i nowości z kraju i ze świata oraz bogato ilustrowane relacje z targów, konferencji i placów budowy. Poruszamy tematy związane z inżynierią i bezpieczeństwem ruchu, oznakowaniem i oświetleniem dróg oraz ochroną środowiska. Jest to doskonała platforma mediowa dla firm, które dostarczają materiały, komponenty i technologie dla branży drogowo-mostowej. W ciągu ostatnich lat nawiązaliśmy współprace z ponad 500 firmami i wieloma wiodącymi w kraju uczelniami technicznymi, a także znaczącymi instytucjami w sektorze budowy i utrzymania dróg.

www: autostrady.elamed.pl

Drogi

winieta drogi 10 2011

www: media-prof.pl

TSL Biznes

tslMiesięcznik TSL Biznes to magazyn informacyjny, na którego łamach czytelnik odnajdzie wszystkie najważniejsze wiadomości z branży transportu, spedycji i logistyki. Branża TSL to jeden zwarty organizm, dlatego właśnie w jednym tytule scalamy wszystko to, co najistotniejsze. Informujemy o nowych produktach, usługach i rozwiązaniach. Piszemy o aktualnych tendencjach i kierunkach zmian.
Dostarczamy pożytecznych i wartościowych wskazówek, opinii i porad.
Czasopismo tworzą eksperci mający bogate doświadczenia w tej branży.
Nasze łamy otwieramy też dla specjalistów pracujących w branży TSL.

www: tsl-biznes.pl

Jedź Bezpiecznie

jedz-bezpiecznie

www: jedz-bezpiecznie.pl

Partner Organizacyjny

OpenSky

opensky_min

Firma OpenSky Systems and Services Sp. z o.o. jest firmą konsultingową oferującą usługi w zakresie:

    planowania i projektowania systemów transportu:
    – drogowego
    – kolejowego
    – lotniczego
    – intermodalnego
    – komunikacji publicznej
    planowania, projektowania i integracji systemów ITS
    studiów lokalizacyjnych i studiów wykonalności
    budownictwa i inwestycji
    ochrony środowiska
    wydawnictw, szkoleń i konferencji
    systemów informatycznych
    menadżerskiej obsługi projektów
    kompleksowego przygotowania dokumentów aplikacyjnych dotyczących pozyskania funduszy z Unii Europejskiej

Firma skupia wykwalifikowanych doradców wywodzących się z przemysłu i środowisk akademickich, od szeregu lat działających na rynkach krajowych i zagranicznych, którzy postanowili stworzyć profesjonalny zespół doradczy będący w stanie zaoferować kompleksową obsługę swoim klientom. Dotychczas współpracowaliśmy z jednostkami rządowymi i samorządowymi, inwestorami prywatnymi oraz jako podwykonawcy dla większych firm projektowo-konsultingowych.

Zapraszamy do korzystania z naszych usług oferując jakość i profesjonalizm.

www: openskyservices.com

Partner

IKKU

ikku

www: ikku.pl

 

 

ORGANIZATOR

SPONSOR DIAMENTOWY

Sponsor Srebrny

PARTNERZY

CHCESZ WZIĄĆ UDZIAŁ
W 16 EDYCJI POLSKIEGO KONGRESU ITS?

Rejestracja