Patronaty (2012)

Sponsor Diamentowy

Kapsch

kapsch_130 Kapsch Telematic Services należy do austriackiej grupy Kapsch AG. Specjalizuje się w budowie i eksploatacji inteligentnych systemów transportowych, systemów poboru opłat i systemów kontroli ruchu miejskiego. W Polsce KTS rozpoczął działalność wygranym w 2010 r. przetargiem na budowę i obsługę elektronicznego systemu poboru opłat. viaTOLL ruszył w lipcu br., w zaledwie 8 miesięcy od podpisania kontraktu. Było to możliwe dzięki doświadczeniom zebranym w 41 krajach, m.in. w Czechach i Austrii.

www: kapsch.net

PTV AG

ptv_min

www: ptvag.com

Sponsor Złoty

Neurosoft

neurosoft

Spółka Neurosoft rozpoczęła działalność związaną z ITS w 2006 roku. Opracowanie i uruchomienie przez firmę systemu sterowania prędkością na obwodnicy miasta Syców, stało się pierwszą w Polsce próbą wykorzystania najnowocześniejszych technologii w budowie inteligentnego skrzyżowania.

Jednym z ważniejszych sukcesów firmy jest dostawa, montaż i uruchomienie systemu automatycznej identyfikacji i monitoringu pojazdów pod nazwą CONNECT. System działa na sieci dróg krajowych nadzorowanych przez Oddział Centralny GDDKiA, w obrębie dróg krajowych nr 7, 8 i 50 między miejscowościami Warszawa – Janki, Mszczonów i Grójec. Projekt został zrealizowany w 2008 r. Inwestycją kierował Instytut Badawczy Dróg i Mostów w Warszawie. Obecnie CONNECT zyskał nową funkcjonalność. W ramach już działającej struktury będzie można, od lipca 2011 roku, karać kierowców przekraczających dozwoloną szybkość, wykorzystując pomiar średniej prędkości na odcinku drogi.

Firma Neurosoft jest również autorem systemu kontroli przejazdu na czerwonym świetle, testowanym obecnie w Lubinie, który pozwoli w niedalekiej przyszłości nakładać mandaty stwarzającym niebezpieczeństwo kierowcom.

www: neurosoft.pl

UTI

uti-grupa-polska-pozitiv

www: uti.eu.com

Sponsor Srebrny

Alcatel-Lucent

alcatel_2011Alcatel-Lucent dostarcza rozwiązania, które umożliwiają operatorom, przedsiębiorstwom i instytucjom rządowym na całym świecie oferowanie użytkownikom końcowym usług głosowych, transmisji danych i wideo. Firma jest liderem w dziedzinie sieci stacjonarnych, mobilnych i konwergentnych sieci szerokopasmowych, technologii IP, aplikacji i usług, a także oferuje kompleksowe rozwiązania dla operatorów dróg miejskich i autostrad umożliwiające zoptymalizowanie zarządzania ruchem samochodowym. Dodatkowo firma oferuje usługi w zakresie doradztwa, obsługi przy projektowaniu, budowie i eksploatacji sieci, realizowane także w outsourcingu. Alcatel-Lucent działając w ponad 130 krajach, jest dla swoich klientów lokalnym partnerem o globalnym zasięgu. Firma może pochwalić się najbardziej doświadczonym na rynku zespołem usługowym, jak również jedną z największych w branży telekomunikacyjnej organizacji odpowiedzialnych za badania, rozwój nowych technologii i innowacje.

Alcatel-Lucent oferuje kompleksową ofertę dla operatorów dróg miejskich i autostrad, integrującą produkty różnych producentów, w tym sprzęt i oprogramowanie własne oraz swoich najważniejszych partnerów technologicznych. Rozwiązanie to umożliwia zoptymalizowanie zarządzania ruchem samochodowym w tunelach, drogach miejskich oraz autostradach. W ramach projektów ITS Alcatel-Lucent zrealizował w Polsce system sterowania ruchem dla Łódzkiego Tramwaju Regionalnego, brał udział w budowie systemu zarządzania ruchem w Warszawie – I etap i był głównym wykonawcą projektu na dostosowanie autostrady A2 na odcinku Konin-Stryków do europejskich standardów autostrady płatnej. W ramach projektu firma wykonała projektowanie, integrację, instalację i wdrożenie systemów, a także będzie je serwisowała przez 3 lata.

www: alcatel-lucent.com/pl

 

APM Konior Piwowarczyk Konior Sp. z o.o.   

APM_logo_130Przedsiębiorstwo APM Konior Piwowarczyk Konior Sp. z o.o. jest ekspertem w zakresie integracji systemów zarządzania ruchem i UBRD. Kompleksowe projekty realizowane przez spółkę obejmują audyt, przygotowanie koncepcji, wdrożenie proponowanych rozwiązań oraz porealizacyjne wsparcie techniczne.
APM dostosowuje własne rozwiązania informatyczne do indywidualnych potrzeb klientów.
APM zaopatruje rynek drogowy w urządzenia i rozwiązania systemowe z zakresu oznakowania i bezpieczeństwa ruchu drogowego.

www: apm.pl

Esri Polska

Esri_Polska_Emblem_sRGBFirma Esri Polska Sp. z o.o. powstała w 1995 roku i jest jedynym autoryzowanym polskim dystrybutorem oprogramowania Esri Inc., USA – światowego lidera w tworzeniu oprogramowania Systemów Informacji Geograficznej (GIS).

Działalność Esri Polska obejmuje:

 • Doradztwo – zarówno obecnym, jak i potencjalnym użytkownikom oprogramowania GIS doradzamy w zakresie możliwości wykorzystywania systemów informacji geograficznej do wdrażania i podnoszenia efektywności realizacji różnych zadań;
 • Analizy i konsultacje techniczne – na podstawie analizy zadań i kompetencji przyszłych użytkowników GIS określa się zakres danych i funkcjonalność tworzonego systemu GIS, które warunkują sprawne działanie zarazem systemu, jak i użytkownika. Konsultacje techniczne są jedną z form pomocy klientom wykorzystującym narzędzia Esri w kwestii rozbudowy systemu czy optymalizacji jego działań;
 • Projekty i wdrożenia – Esri Polska projektuje i wdraża systemy GIS – opracowuje koncepcje i projekty techniczne uwzględniające wyniki analizy potrzeb oraz buduje i wprowadza systemy zgodnie z tymi projektami;
 • Dystrybucję i serwis oprogramowania GIS firmy Esri;
 • Prowadzenie specjalistycznych szkoleń w zakresie tworzenia i wykorzystywania systemów GIS zgodnie z wymaganiami klienta.

Esri Polska stale współpracuje z partnerami, którzy opracowują profesjonalne aplikacje oprogramowania GIS, wspomagające działania użytkowników w wielu sektorach gospodarki, np. na potrzeby ewidencji nieruchomości, energetyki, planowania przestrzennego, urbanistyki, zarządzania techniczną infrastrukturą sieciową, monitorowania pojazdów, gospodarki leśnej, tworzenia planów i programów gospodarowania odpadami.

www: esripolska.com.pl

Siemens

sie_logo_petrol_rgb

www: siemens.pl

Sprint

sprint_130Sprint jest integratorem nowoczesnych systemów informatycznych, telekomunikacyjnych oraz inteligentnych systemów transportowych.

Łączy dzisiejsze potrzeby klientów z wizją innowacyjnego przedsiębiorstwa przyszłości oraz z rosnącymi możliwościami technologicznymi. Wśród wielu innowacyjnych projektów prowadzonych przez firmę prym wiedzie VIZAN – system do wizualizacji zdarzeń.

Firma posiada ofertę w zakresie ITS – Inteligentnych Systemów dla Transportu, w tym m.in. systemy do zarządzania ruchem w miastach, na autostradach i w tunelach, do zarządzania transportem publicznym, informacji pasażerskiej, nadzoru wykroczeń w ruchu drogowym, ważenia dynamicznego czy też systemy służące informacji parkingowej. Sprint buduje nowoczesne systemy monitoringu wizyjnego ulic największych miast w Polsce, a niedawno firma otworzyła w Olsztynie pierwsze w Polsce północno-wschodniej i jednocześnie jedno z najnowocześniejszych w kraju centrum przechowywania i przetwarzania danych – Sprint Data Center. Sprint specjalizuje się także w budowie systemów łączności/transmisji danych.

www: sprint.pl

Telsat

Logo-TELSAT_RGBProducent i dostawca zaawansowanych technologicznie inteligentnych systemów transportowych w obszarach bezpieczeństwa oraz nadzoru ruchu drogowego. Czołowy produkt TELSAT to VCOP – rozbudowana platforma dedykowanego oprogramowania do nadzoru, kontroli i zarządzania ruchem drogowym, klasyfikacji i identyfikacji pojazdów, pomiaru czasu i prędkości przejazdu umożliwiająca również ważenie pojazdów w ruchu. Ma zastosowanie tam, gdzie wymagane są bezpieczeństwo, precyzja i szybkość uzyskiwania informacji o drogach i pojazdach.

www: 555.pl

Trapeze

trapeze_logo_cmyk_130Firma Trapeze jest globalnym dostawcą innowacyjnych rozwiązań dla transportu miejskiego. Obecna na rynkach całego świata, w ścisłej współpracy z klientami tworzy, rozwija i integruje systemy planowania, automatycznego lokalizowania i sterowania pojazdów, oferując im nowoczesne komputery pokładowe i systemy informacji pasażerskiej dostosowane do ich potrzeb. Setki rządowych i prywatnych podmiotów na całym świecie (takich jak Londyn-GB, Zurich-CH, Krakow-PL, Johannesburg-RPA, Stuttgart-DE) korzystają z oferty Trapeze, aby podnosić jakość i bezpieczeństwo świadczonych usług, ich efektywność dla stale zwiększającej się ilości pasażerów, przy coraz mniejszych kosztach własnych.

www: trapezegroup.com

Trax elektronik

TRAX_130

 

Podstawowy zakres działalności firmy to:
– produkcja i obsługa urządzeń elektronicznych, elektrotechnicznych,
– produkcja i obsługa oprogramowania komputerowego i mikroprocesorowego,
– produkcja i obsługa systemów sterowania i zarządzania ruchem drogowym, osłony przeciwpowodziowej oraz przeciwpożarowej,
– naprawa i konserwacja sprzętu elektronicznego oraz aparatury pomiarowej.

TRAX elektronik jest obecnie producentem:
– automatycznych stacji pomiarowych,
– drogowych stacji pogodowych ASPG,
– automatycznych stacji hydrologicznych i meteorologicznych,
– czujników pomiarowych,
– znaków i tablic informacyjnych o zmiennej treści,
– systemów kamerowych,
– systemów video detekcji z identyfikacją tablic rejestracyjnych,
– systemów łączności GPRS,
– systemów sterowania i zarządzania ruchem drogowym

Prowadzi:
– instalacje systemów pomiarowych w terenie, – obsługę systemu transmisji danych ze stacji pomiarowych do odbiorcy za pomocą łączności pakietowej GPRS i Internetu, – obsługę gwarancyjną i pogwarancyjną.

www: traxelektronik.pl

Sponsor Konkursu Lider ITS – Fundator Nagrody

HP

hpHewlett-Packard tworzy nowe rozwiązania technologiczne, które mają znaczący wpływ na życie ludzi, biznes i społeczeństwo. Jako największe na świecie przedsiębiorstwo z branży zaawansowanych technologii, HP dostarcza szerokie portfolio produktów, obejmujące drukarki, komputery osobiste, oprogramowanie, usługi i infrastrukturę informatyczną.

www: hp.com

Partner – Fundator Toreb Konferencyjnych

Deloitte

dellDeloitte jest największą na świecie firmą świadczącą profesjonalne usługi doradcze. W Polsce Deloitte rozpoczął swoją działalność w roku 1990. Nasze główne biuro mieści się w Warszawie, a sieć biur lokalnych obejmuje największe miasta polskie: Kraków, Gdańsk, Łódź, Wrocław, Katowice, Poznań, Szczecin oraz Rzeszów. Dzięki temu, jesteśmy w stanie lepiej i szybciej obsługiwać klientów z południowej, północnej i zachodniej części Polski, zyskując jednocześnie pełniejszą wiedzę o realiach funkcjonowania tamtejszych firm. W kraju zatrudniamy łącznie ponad 1000 pracowników, którzy świadczą usługi w obszarach:

 • audytu,
 • konsultingu,
 • zarządzania ryzykiem,
 • doradztwa finansowego,
 • doradztwa podatkowego, oraz
 • doradztwa prawnego (kancelaria prawnicza).

Deloitte Polska obsługuje duże krajowe przedsiębiorstwa, instytucje sektora finansowego i instytucje publiczne oraz obecne w Polsce firmy międzynarodowe.

www: deloitte.com/pl

 

Partner Merytoryczny

PSTT

pstt_pl_min

www: pstt.eu

Patronat

Ministerstwo Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej

logomtbigmodartura

www: transport.gov.pl

Patronat Przewodniczącego Sejmowej Komisji ds. Infrastruktury

 

 

 

patronat_komisja_inf_duzy

www: sejm.gov.pl

GDDKiA

gddkia_nowe

www: gddkia.gov.pl

Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy

aktualne_logo_prezydenta_wawy_130

www: um.warszawa.pl

ERTICO

ertico_pl_min

www: ertico.com

Główny Inspektorat Transportu Drogowego

gitd_logo

www: gitd.gov.pl

UMP – Fundacja Unia Metropolii Polskich

ump

www: metropolie.pl

Patronat Konwentu Dyrektorów Zarządu Dróg Wojewódzkich

patronat_zdw_duzy

www: zdw.krakow.pl

Polska Akademia Nauk

pan_min

www: pan.pl

Związek Powiatów Polskich

zpp_minZwiązek Powiatów Polskich jest stowarzyszeniem powiatów broniącym ich wspólnych interesów, poprzez:

 

 

 • reprezentowanie powiatów na forum ogólnopaństwowym i międzynarodowym,
 • inicjowanie i opiniowanie projektów aktów prawnych, dotyczących samorządów terytorialnych,
 • propagowanie wymiany doświadczeń w zakresie wykonywanych zadań własnych i zadań z zakresu administracji rządowej,
 • inspirowanie i podejmowanie wspólnych inicjatyw mających wpływ na rozwój społeczności powiatowych,
 • inspirowanie i podejmowanie wspólnych inicjatyw służących społeczno-gospodarczemu rozwojowi powiatów, nawiązywanie kontaktów zagranicznych oraz wymianę naukową i kulturalną,
 • prowadzenie pracy informacyjnej, konsultacyjnej i programowej mającej na celu rozwiązywanie problemów w zakresie poszczególnych dziedzin działalności samorządu terytorialnego,
 • prowadzenie działalności wydawniczej i promocyjnej, dotyczącej problematyki Związku i jego członków.

www: zpp.pl

Związek Miast Polskich

LOGOZMPZwiązek Miast Polskich to ogólnopolska organizacja samorządowa, która reprezentuje interesy dużych i małych miast, wspiera samorządność lokalną i decentralizację, dąży do lepszego rozwoju miast polskich. Zadania te realizuje poprzez lobbing legislacyjny, wsparcie eksperckie, wymianę doświadczeń, promocję miast, współpracę zagraniczną oraz działalność informacyjną i wydawniczą.
Związek Miast Polskich istnieje od 1917 roku. Po II wojnie światowej działalność ZMP została uniemożliwiona. Zaraz po pierwszych po wojnie wolnych wyborach lokalnych pojawiła się inicjatywa odtworzenia Związku. W styczniu 1991 roku odbył się w Poznaniu – statutowej siedzibie Związku – jego Kongres Restytucyjny. Obecnie do Związku należą 294 miasta. Mieszka w nich około 73% miejskiej ludności kraju.
Przygotowane przez organy ZMP stanowiska i projekty zmian ustaw dotyczących samorządu są przedstawiane Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego i jej zespołom, komisjom Sejmu i Senatu oraz ministerstwom. Związek wspiera miasta, które występują do Trybunału Konstytucyjnego w sprawach niekorzystnych dla nich rozwiązań prawnych.
ZMP zapewnia wsparcie eksperckie dla miast. Zamawia ekspertyzy prawne, prowadzi badania ankietowe i monitoruje usługi publiczne za pośrednictwem Systemu Analiz Samorządowych (SAS).
Związek reprezentuje interesy miast członkowskich w organizacjach europejskich skupiających samorządy, takich jak Rada Gmin i Regionów Europy (CEMR), Kongres Władz Lokalnych i Regionalnych CLRAE czy Komitet Regionów.
Wymiana doświadczeń obejmuje prezentowanie i popularyzację dobrych praktyk z miast oraz przygotowanie konferencji tematycznych, seminariów i warsztatów. Promocji ciekawych rozwiązań służą liczne projekty realizowane z udziałem środków zewnętrznych. Obecnie jest wdrażany m.in. projekt „Model współpracy administracji publicznej i organizacji pozarządowych – wypracowanie i upowszechnienie standardów współpracy” oraz projekt „Doskonalenie zarządzania usługami publicznymi i rozwojem w jednostkach samorządu lokalnego” finansowany ze środków PO Kapitał Ludzki, którego celem jest kompleksowe wzmocnienie zdolności instytucjonalnej JST w Polsce do „dobrego rządzenia”, podnoszenie jakości, efektywności oraz dostępności usług publicznych, a także monitorowanie strategii rozwoju.

www: zmp.poznan.pl

 
Patronat Medialny

Dziennik Gazeta Prawna

DGP-1_logo_nowe

www: gazetaprawna.pl

ArcanaGis

ARCANA__100Magazyn dla Użytkowników Oprogramowania Esri „Arcana GIS” jest kwartalnikiem wydawanym przez Esri Polska. Jego pierwszy numer ukazał się we wrześniu 2011 roku. Nakład pisma w ilości 3000 egzemplarzy (stan na I kwartał 2012 roku) w połowie rozprowadzany jest do prenumeratorów. Pozostałe egzemplarze dystrybuowane są w ramach targów, konferencji i innych wydarzeń. Ponadto archiwalne numery „Arcana GIS” dostępne są na stronie internetowej www.esri.pl.

Treści, jakie za pośrednictwem naszego magazynu przekazujemy użytkownikom oprogramowania Esri, obejmują:
– bieżące informacje dotyczące technologii GIS firmy Esri,
– artykuły poświęcone wdrożeniom oprogramowania firmy Esri w różnych sektorach gospodarki,
– porady praktyczne w formie tutoriali,
– wiadomości o szkoleniach, publikacjach książkowych i inne informacje dotyczące systemów informacji geograficznej oraz Esri.

www: esripolska.com.pl/ArcanaGis

Przegląd ITS

przeglad_min

Wydawany przez Stowarzyszenie ITS POLSKA portal, w całości poświęconym zagadnieniom Inteligentnych Systemów Transportowych. W ubiegłej dekadzie Przegląd był dostępny w wersji drukowanej – pilotażowy numer ukazał się w listopadzie 2007, zaś od 2008 do 2010 r. miesięcznik ukazywał się regularnie. Od 2011 r. Przegląd ITS jest dostępny w Internecie, na jesieni została zmieniona jego szata graficzna.

Celem „Przeglądu ITS” jest popularyzacja zastosowań zaawansowanych technologii inteligentnych systemów transportowych. Staramy się przedstawiać na jego łamach wszystko, co najważniejsze na krajowym rynku ITS. „Przegląd ITS” pragnie przekonać decydentów i opinię publiczną do inwestycji w rozwiązania z tej dziedziny. Choć są to najczęściej materiały związane z inżynierią, to nawet najbardziej skomplikowane zagadnienia przedstawiamy w sposób jasny i przystępny, tak aby wzbudzić zainteresowanie Czytelników i zachęcić ich do lektury.

www: przeglad-its.pl

Drogi

winieta drogi 10 2011

www: media-prof.pl

DobraLogistyka.pl

DobraLogistyka_130DobraLogistyka.pl jest polskim wortalem sektora TSL, specjalizującym się dostarczaniu informacji wspomagających sektor Transportowo-Spedycyjno-Logistyczny w Polsce. Serwis jest źródłem informacji o wydarzeniach, nowościach i zmianach na rynku TSL oraz udostępnia szereg narzędzi do promowania firm, instytucji, produktów i usług bezpośrednio i pośrednio związanych z branżą TSL.

DobraLogistyka.pl jako niezależny wortal branżowy, zachowuje pełną neutralność wobec firm i instytucji sektora TSL. Serwis istnieje od 2010 roku i systematycznie wzmacnia swoją pozycję, w związku z tym jest to bardzo dobre miejsce do zamieszczenia reklamy i precyzyjnego dotarcia ze swoim przekazem do firm i osób bezpośrednio i pośrednio związanych z branżą TSL.

Zapraszamy do współpracy biura prasowe, instytucje państwowe, instytucje naukowe, firmy i wszystkich związanych z sektorem TSL by z Państwa pomocą zapewnić naszym użytkownikom dobry dostęp do rzetelnych informacji.

www: dobralogistyka.pl

EI

logoEI

www: euroinfrastructure.eu

e-myto

emyto

www: e-myto.pl

etransport.pl

etransport_minetransport.pl to źródło wiedzy branży TSL i sposób na spędzenie czasu w miłym towarzystwie. Znajdziesz tu informacje prasowe, bieżące zakazy ruchu na drogach Europy, mapę dobrych parkingów na których warto odpocząć, forum dyskusyjne – najobszerniejsza kopalnia wiedzy o branży, a także największą bazę ofert pracy dla kierowców, spedytorów i przewoźników, a nawet ciekawe przepisy na potrawy które da radę przygotować na parkingu – kuchniakierowcy.pl. Poprzez konto w etransport.pl poznasz ciekawych ludzi, wymienisz fotografie i porozmawiasz na czacie, podzielisz się filmami, czy zabawnymi fotkami w dziale humoru.

www: etransport.pl

Inżynieria Ruchu Drogowego

IR_winieta_150

Inżynieria ruchu drogowego jest obecnie jedną z najprężniej rozwijających się dziedzin wiedzy, a dzięki jej znajomości i umiejętnemu stosowaniu możliwe są efektywne wykorzystanie istniejącej sieci drogowej, a także poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego. W wyniku badań prowadzonych w Polsce, jak i za granicą, z każdym rokiem odnotowuje się nowe obszary aktualizacji i zmian w obrębie inżynierii ruchu. Nowa wiedza rozproszona jest w wielu publikacjach o rożnym charakterze – począwszy od rozporządzeń ministerialnych, poprzez wytyczne resortowe, do materiałów konferencyjnych. Nowe wiadomości wynikające z badań naukowych, aby mogły być racjonalnie wdrażane, wymagają właściwej interpretacji. „Inżynieria Ruchu Drogowego” stawia sobie więc za cel porządkowanie i systematyzowanie wiedzy rozproszonej do tej pory fragmentarycznie w wielu publikacjach.

www: inzynieriaruchu.elamed.pl

Magazyn Autostrady

autostrady_logo-150

Miesięcznik jest poświęcony projektowaniu, budowie i utrzymaniu dróg i autostrad oraz zarządzaniu nimi, a także technologiom, materiałom i urządzeniom stosowanym w nowoczesnym drogownictwie. Piszemy o inwestycjach drogowych, ich aspektach gospodarczych, prawnych, administracyjnych i ekonomicznych. Zamieszczamy informacje i nowości z kraju i ze świata oraz bogato ilustrowane relacje z targów, konferencji i placów budowy. Poruszamy tematy związane z inżynierią i bezpieczeństwem ruchu, oznakowaniem i oświetleniem dróg oraz ochroną środowiska. Jest to doskonała platforma mediowa dla firm, które dostarczają materiały, komponenty i technologie dla branży drogowo-mostowej. W ciągu ostatnich lat nawiązaliśmy współprace z ponad 500 firmami i wieloma wiodącymi w kraju uczelniami technicznymi, a także znaczącymi instytucjami w sektorze budowy i utrzymania dróg.

www: autostrady.elamed.pl

Polskie Drogi

PD nowe logo_2012

„Polskie Drogi” to branżowy miesięcznik drogowy adresowany m.in. do zarządców dróg, projektantów i wykonawców infrastruktury drogowej, a także innych osób związanych z drogownictwem. Na jego łamach publikowane są informacje o nowych przepisach, planach inwestycyjnych, technologiach robót drogowych i mostowych, bezpieczeństwie ruchu drogowego oraz o bieżących problemach, z którymi borykają się drogowcy. Na łamach „Polskich Dróg” zamieszczamy również informacje o ciekawych projektach dotyczących infrastruktury drogowej oraz zarządzania drogami, komentarze ekspertów oraz relacje z wydarzeń i spotkań przedstawicieli branży.

www: polskiedrogi.com.pl

Polski Rynek Transportu Lotniczego

prtlprtl.pl to pierwszy w Polsce portal prezentujący szeroki zakres tematyczny związany z polskim rynkiem transportu lotniczego, który wyznacza nowe trendy na rynku mediów internetowych.

prtl.pl opisuje bieżące i planowane wydarzenia związane z transportem powietrznym, obserwuje światowe trendy analizując ich wpływ na polski rynek lotniczy, prezentuje szereg interesujących, unikalnych raportów, wywiadów, artykułów oraz barometrów rynku lotniczego, współpracuje jako partner medialny z organizatorami międzynarodowych branżowych kongresów, konferencji, seminariów i targów oraz NOWOŚĆ! jest wydawcą poradnika „Prawa pasażerów lotniczych – kompendium” autorstwa dr Małgorzaty Polkowskiej.

prtl.pl to podstawowe i kompleksowe źródło informacji dla profesjonalistów z branży lotniczej w tym reprezentantów portów lotniczych, linii lotniczych, samorządowców, usługodawców oraz sektora turystyki i hotelarstwa.

prtl.pl współpracuje merytorycznie z liderami rynku lotniczego m.in.: Amadeus, AEA – the Association of European Airlines (jedyny partner branżowego portalu w Polsce), kancelaria prawna Clifford & Chance, Ernst & Young, Rada Przewoźników Linii Lotniczych BARIP oraz Instytut Turystyki.

www: prtl.pl

Portal drogowy edroga.pl

edroga

edroga.pl jest portalem przeznaczonym dla drogowców. Przekazujemy najważniejsze informacje drogowe, relacjonujemy wydarzenia branżowe, publikujemy artykuły naukowe i popularno-naukowe.

Na naszych stronach znajdują się najważniejsze informacje dotyczące poszczególnych dziedzin drogownictwa: od projektowania i wykonawstwa dróg oraz obiektów mostowych, poprzez zagadnienia inżynierii ruchu i brd, po przepisy prawne, rozporządzenia i wytyczne, a zwłaszcza komentarze do nich.

Nasza podstawowa zasada brzmi: Zamiast krytyki – dobre praktyki!

Opisujemy, relacjonujemy, przekazujemy: newsy, artykuły, relacje, felietony, wywiady, filmy, fotografie, komentarze.

www: edroga.pl

 

Rynek Kolejowy

rk_max

Rynek Kolejowy – to największy miesięcznik poświęcony tematyce kolejowej w Polsce wydawany od roku 2002. Ma dobrze ugruntowaną pozycję w sektorze kolejowym. Ogromną popularnością cieszy się również portal:

www: rynek-kolejowy.pl

Transport Miejski i Regionalny

transport"Transport Miejski i Regionalny" – miesięcznik naukowo-techniczny Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Komunikacji Rzeczpospolitej Polskiej.

Transport Miejski i Regionalny jest miesięcznikiem kompleksowo poruszającym problemy transportowe w miastach różnej wielkości. Przedstawia i upowszechnia najnowsze poglądy specjalistów i rozwiązania techniczno-organizacyjne krajowe i zagraniczne. Zagadnienia omawiane w miesięczniku obejmują wszystkie dziedziny transportu miejskiego, są to m. in.:
– zarządzanie transportem w miastach i regionach
– organizacja i zarządzanie ruchem drogowym
– zarządzanie transportem zbiorowym
– zmiany w przepisach prawnych
– rozwiązania techniczne i organizacyjne mające na celu poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego

Szczególne miejsce w naszych publikacjach zajmuje tematyka dotycząca najsłabszych uczestników ruchu drogowego, a więc pieszych, w tym osób niepełnosprawnych oraz rowerzystów, a także ochrona środowiska przed ujemnym

www: czasopisma.sitk.org.pl

viaBOX

viaBox_130Wortal branżowy viaBOX.pl jest polskim serwisem informacyjnym, poświęconym opłatom drogowym, elektronicznym systemom poboru opłat drogowych, oraz zagadnieniami związanymi z transportem, spedycją, logistyką i telematyką transportu.

Serwis oferuje użytkownikom mnóstwo przydatnej wiedzy opisującej specjalistyczne zagadnienia, oraz dostęp do bieżących aktualności, informacji i wydarzeń związanych z opłatami drogowymi i sektorem TSL w Polsce i na Świecie.

Serwis viaBOX.pl istnieje od początku 2011 roku i zachowuje pełną neutralność wobec firm i instytucji. Jest to świetne miejsce do tego aby promować produkty i usługi związane z opłatami drogowymi, telematyką transportu oraz sektorem TSL.

www: viaBOX.pl

 

Partner Organizacyjny

OpenSky

opensky_min

Firma OpenSky Systems and Services Sp. z o.o. jest firmą konsultingową oferującą usługi w zakresie:

    planowania i projektowania systemów transportu:
    – drogowego
    – kolejowego
    – lotniczego
    – intermodalnego
    – komunikacji publicznej
    planowania, projektowania i integracji systemów ITS
    studiów lokalizacyjnych i studiów wykonalności
    budownictwa i inwestycji
    ochrony środowiska
    wydawnictw, szkoleń i konferencji
    systemów informatycznych
    menadżerskiej obsługi projektów
    kompleksowego przygotowania dokumentów aplikacyjnych dotyczących pozyskania funduszy z Unii Europejskiej

Firma skupia wykwalifikowanych doradców wywodzących się z przemysłu i środowisk akademickich, od szeregu lat działających na rynkach krajowych i zagranicznych, którzy postanowili stworzyć profesjonalny zespół doradczy będący w stanie zaoferować kompleksową obsługę swoim klientom. Dotychczas współpracowaliśmy z jednostkami rządowymi i samorządowymi, inwestorami prywatnymi oraz jako podwykonawcy dla większych firm projektowo-konsultingowych.

Zapraszamy do korzystania z naszych usług oferując jakość i profesjonalizm.

www: openskyservices.com

Partner

IKKU

ikku

www: ikku.pl

 

 

ORGANIZATOR

PARTNERZY

CHCESZ WZIĄĆ UDZIAŁ
W 16 EDYCJI POLSKIEGO KONGRESU ITS?

Rejestracja