Przesłanie

Szanowni Państwo,

Przed nami jubileuszowa, XV edycja POLSKIEGO KONGRESU INTELIGENTNYCH SYSTEMÓW TRANSPORTOWYCH. Przygotowując tegoroczny program konferencji czuliśmy się jako Stowarzyszenie ITS POLSKA w szczególny sposób zobowiązani do zapewnienia interesującego programu i należytej oprawy całego wydarzenia. Stanowi ono bez wątpienia największe wydarzenie konferencyjne związane z branżą ITS w Polsce. POLSKI KONGRES ITS żyje bowiem aktywnością rynku swojej branży a ta jest pochodną ogólnej sytuacji gospodarczej w kraju.

POLSKI KONGRES ITS był zawsze odpowiedzią na wyzwania rynku technologii teleinformatycznych w transporcie, zmieniających się wobec niego oczekiwań, zarówno technicznych jak i społecznych oraz wyzwań w zakresie jego otoczenia prawnego. Nadchodzące lata, tych zmian i prób, z pewnością nam nie oszczędzą. Sama złożoność sytuacji geopolitycznej i ekonomicznej w kraju i na świecie niesie ze sobą wystarczająco wiele wyzwań. Widmo zawirowań i możliwych sytuacji kryzysowych niesie także i szanse, które warto już teraz dostrzegać. Niezależnie od skali tych zmian warto pamiętać o przesłaniu przypisywanemu brytyjskiemu premierowi, Winstonowi Churchillowi – „nigdy nie marnujcie dobrego kryzysu”.

Mamy nadzieję, że jubileuszowy XV POLSKI KONGRES ITS odbędzie się w pełnej gali, spełniając Państwa najwyższe oczekiwania zarówno w odniesieniu do prezentowanych treści, jak i całości tego największego wydarzenia środowiska Inteligentnych Systemów Transportowych w Polsce.

Nawiązując do tradycji ubiegłych lat, w październiku 2023 roku spotkają się Warszawie czołowi przedstawiciele branży Inteligentnych Systemów Transportowych. Eksperci i praktycy branży ITS oraz przedstawiciele świata akademickiego poruszą całą gamę zagadnień związanych z najnowocześniejszymi technologiami w transporcie, widzianymi zarówno od strony infrastruktury transportowej, jak i pojazdu. Nie zabraknie wśród poruszanych tematów wątków, które co roku cieszą się dużym zainteresowaniem zarówno sektora publicznego, jak i firm. Należą do nich zagadnienia związane z transportem publicznym, zarządzaniem ruchem i parkingami, systemami informacji dla podróżnych automatyzacją w transporcie. Poruszymy także rozwijające się obszary tematyczne, takie jak zastosowanie sztucznej inteligencji, analizy dużych zbiorów danych, data mining, czy zarządzanie strefami w miastach. Nie zabraknie także zagadnień związanych z prawem i finansowaniem Inteligentnych Systemów Transportowych w Polsce (szczególnie w obliczu otwierającej się nowej perspektywy budżetowej UE i możliwości z tym związanych) oraz innowacji w transporcie kolejowym i lotniczym, realizowanym m.in. przy użyciu dronów.

Podobnie do formatu poprzedniej edycji POLSKIEGO KONGRESU ITS także i w nadchodzącym Kongresie przewidujemy otwarte panele dyskusyjne stwarzające możliwości aktywnego uczestnictwa w wydarzeniu.

Nadchodzące spotkanie otworzą jak zawsze wystąpienia przedstawicieli kluczowych instytucji i organizacji odpowiedzialnych za rozwijanie i wdrażanie technologii ITS, a program jak co roku zostanie dopełniony okazją do spotkań i rozmów biznesowych.

Serdecznie zapraszamy!

dr hab. inż. Tomasz Kamiński, prof. IBDiM
Przewodniczący Rady Programowej
Stowarzyszenia ITS POLSKA

dr inż. Marek Litwin
Prezes ZarząduStowarzyszenia ITS POLSKA

ORGANIZATOR

PARTNERZY

CHCESZ WZIĄĆ UDZIAŁ
W 16 EDYCJI POLSKIEGO KONGRESU ITS?

Rejestracja