Przesłanie

Szanowni Państwo,

Przed nami jubileuszowa, XV edycja POLSKIEGO KONGRESU INTELIGENTNYCH SYSTEMÓW TRANSPORTOWYCH. Przygotowując tegoroczny program konferencji czuliśmy się jako Stowarzyszenie ITS POLSKA w szczególny sposób zobowiązani do zapewnienia interesującego programu i należytej oprawy całego wydarzenia. Stanowi ono bez wątpienia największe wydarzenie konferencyjne związane z branżą ITS w Polsce. POLSKI KONGRES ITS żyje bowiem aktywnością rynku swojej branży a ta jest pochodną ogólnej sytuacji gospodarczej w kraju.

POLSKI KONGRES ITS był zawsze odpowiedzią na wyzwania rynku technologii teleinformatycznych w transporcie, zmieniających się wobec niego oczekiwań, zarówno technicznych jak i społecznych oraz wyzwań w zakresie jego otoczenia prawnego. Nadchodzące lata, tych zmian i prób, z pewnością nam nie oszczędzą. Sama złożoność sytuacji geopolitycznej i ekonomicznej w kraju i na świecie niesie ze sobą wystarczająco wiele wyzwań. Widmo zawirowań i możliwych sytuacji kryzysowych niesie także i szanse, które warto już teraz dostrzegać. Niezależnie od skali tych zmian warto pamiętać o przesłaniu przypisywanemu brytyjskiemu premierowi, Winstonowi Churchillowi – „nigdy nie marnujcie dobrego kryzysu”.

Mamy nadzieję, że jubileuszowy XV POLSKI KONGRES ITS odbędzie się w pełnej gali, spełniając Państwa najwyższe oczekiwania zarówno w odniesieniu do prezentowanych treści, jak i całości tego największego wydarzenia środowiska Inteligentnych Systemów Transportowych w Polsce.

Nawiązując do tradycji ubiegłych lat, w październiku 2023 roku spotkają się Warszawie czołowi przedstawiciele branży Inteligentnych Systemów Transportowych. Eksperci i praktycy branży ITS oraz przedstawiciele świata akademickiego poruszą całą gamę zagadnień związanych z najnowocześniejszymi technologiami w transporcie, widzianymi zarówno od strony infrastruktury transportowej, jak i pojazdu. Nie zabraknie wśród poruszanych tematów wątków, które co roku cieszą się dużym zainteresowaniem zarówno sektora publicznego, jak i firm. Należą do nich zagadnienia związane z transportem publicznym, zarządzaniem ruchem i parkingami, systemami informacji dla podróżnych automatyzacją w transporcie. Poruszymy także rozwijające się obszary tematyczne, takie jak zastosowanie sztucznej inteligencji, analizy dużych zbiorów danych, data mining, czy zarządzanie strefami w miastach. Nie zabraknie także zagadnień związanych z prawem i finansowaniem Inteligentnych Systemów Transportowych w Polsce (szczególnie w obliczu otwierającej się nowej perspektywy budżetowej UE i możliwości z tym związanych) oraz innowacji w transporcie kolejowym i lotniczym, realizowanym m.in. przy użyciu dronów.

Podobnie do formatu poprzedniej edycji POLSKIEGO KONGRESU ITS także i w nadchodzącym Kongresie przewidujemy otwarte panele dyskusyjne stwarzające możliwości aktywnego uczestnictwa w wydarzeniu.

Nadchodzące spotkanie otworzą jak zawsze wystąpienia przedstawicieli kluczowych instytucji i organizacji odpowiedzialnych za rozwijanie i wdrażanie technologii ITS, a program jak co roku zostanie dopełniony okazją do spotkań i rozmów biznesowych.

Serdecznie zapraszamy!

dr hab. inż. Tomasz Kamiński, prof. IBDiM
Przewodniczący Rady Programowej
Stowarzyszenia ITS POLSKA

dr inż. Marek Litwin
Prezes ZarząduStowarzyszenia ITS POLSKA

ORGANIZATOR

SPONSOR DIAMENTOWY

SPONSOR ZŁOTY

Sponsor Srebrny

PARTNERZY

PATRONATY MEDIALNE

CHCESZ WZIĄĆ UDZIAŁ
W 15 EDYCJI POLSKIEGO KONGRESU ITS?

Rejestracja